بیشتر مردان به ساعت و حلقه خود وابسته هستند و به زیورآلات دیگر مانند گردنبند مردانه علاقه ای ندارند. اما برخی از آقایان به اکسسوری های بیشتری تمایل دارند و از آنها برای زیبایی و جذابیت یا بیان اعتقادات و شخصیت خود استفاده می کنند.

گردنبند مردانه

برخی افراد معتقدند که گردنبندهای مردانه بهتر است به ستاره‌های فرش قرمز، موسیقی‌دانان و بازیگران سپرده شود؛ اما آقایان زیادی روزانه از آن استفاده می کنند.

دراین مقاله دلایل استفاده مردان از انواع گردنبند را بررسی خواهیم کرد. این مطلب برای کسانی که فکر می کنند آقایان نباید از اکسسوری های مردانه استفاده کنند، مناسب است.

چرا بعضی از مردها به گردنبند علاقه دارند؟

دلایل اصلی استفاده از گردنبند برای آقایان محدود است؛ اما می تواند آغاز گفتگوی گسترده ای در مورد انواع زیورآلاتی که مردان می توانند استفاده کنند، باشد.

۱- ظاهر یک مرد را می تواند جذاب تر کند

گردنبند مردانه

وقتی شما پیراهن ساده و شیک خود را با یک زنجیر نازک و ظریف ست می کنید، نگاه اطرافیان را جذب خواهید کرد؛ همچنین به دیگران نشان می دهید که مردی با سلیقه هستید و از ظرافت های زندگی لذت می برید.

کسی که درآمد خود را برای خرید جواهرات خرج می کند، به خودش اهمیت می دهد و اعتماد به نفس بسیار زیادی کسب می کند.
البته استفاده از هر نوع گردنبندی برای دیگران جذابیت ندارد و باید در انتخاب نوع گردنبند دقت کنید تا شیک و کلاسیک باشد.

اگر می‌خواهید استایل لباس شما خاص و منحصر به فرد شود، می‌توانید از گردنبندهایی که با فلزات گرانبها ساخته شده اند یا گردنبند های چوکر و مهره ای استفاده کنید.

۲- استایل مردانه

گردنبند مردانه

گردنبندهای ساخته شده برای مردان در مقایسه با زنانه، ظرافت کمتری دارند.

برخی از مردان ارتشی از گردنبندهایی با نماد های خشن استفاده میکنند. وقتی مردان گردنبندی به سبک نظامی می‌بندند، اعتماد به نفس و جذابیتی خاص به دیگران القا می کند.

البته اگر در گردان های ارتشی خدمت نکرده‌اید، بهتر است از نمادهای نظامی استفاده نکنید و از نمادهایی استفاده کنید که نشان دهد غیرنظامی هستید.

زیرا برای کسانی که جان خود را برای دفاع از کشور شما به خطر می اندازند، توهین آمیز است.

۳- اعتقادات مذهبی

گردنبند مردانه

گردنبندهایی که به دلایل مذهبی استفاده می شوند، همواره صاحب آن را فردی با فضیلت و با ایمان نشان می دهد و به اطرافیان می‌گوید که آنها اعتقادات خود را مقدس می‌دانند و مایل هستند آن را به دیگران معرفی کنند.

به عنوان مثال،  آویزی از آیات قرآن، به مردم نشان می دهد که شما از یک پیشینه مذهبی قوی برخوردار هستید و از اصول اخلاقی خاصی پیروی می کنید.

مذاهب زیادی در دنیا وجود دارد؛ اگر دین و آیین شما دارای نماد خاصی است، انداختن گردنبند آن ایده خوب و جذابی است.

۴-  شخصیت

اگر می‌خواهید ظاهری سخت یا خشن و مغرور داشته باشید، یک گردنبند می‌تواند به شما در این استایل کمک کند.

گردنبند مردانه

به عنوان مثال، کسانی که شخصیت ماجراجو و کنجکاو دارند، یک زنجیر با آویزهای خاص که این مفهوم را در بر داشته باشد، بهترین نتیجه را خواهد داشت.

برای کسانی که می‌خواهند طوری ظاهر شوند که عاشق برندهای لوکس هستند و فقط آنها را می‌خرند و می‌پوشند، می توانند با انداختن گردنبندهای برند مانند کارتیه، این ظاهر را نشان ‌دهند.

بسته به احساسی که در آن روز دارید یا پیامی که می خواهید به دیگران برسانید، می توانید انتخاب های مختلفی داشته باشید.

۵- گردنبند، نشان دهنده بخشی از فرهنگ

گردنبند مردانه

در برخی از جوامع و فرهنگ‌ها، گروه‌ها یا خانواده‌هایی وجود دارند که از نسل‌های پیشین، نماد قوم و گروه خود را بر گردن می‌اندازند.

استفاده از گردنبند مردانه برای داشتن استایل شیک و یا دلایل مذهبی نیست؛ بلکه برای نشان دادن وابستگی و تعهد به یک قبیله یا مردم است.

بنابراین، اگر در مکانی مشاهده کردید که مردانی به دور یکدیگر جمع شده‌اند و همه آنها زنجیر دارند، می‌توانید آن را نشانه ای که آنها را به عنوان یک گروه معرفی می‌کند، در نظر بگیرید.

نتیجه

گردنبند مردانه

این دلایل برای همه افراد صدق نمی کنند، اما تعداد زیادی از آقایان، در گفت و گو های انجام شده  برای استفاده از گردنبند مردانه، به این دلایل اشاره کرده اند.

برای بسیاری از آقایان، بستن گردنبند، یک عادت آموخته شده است که معنای خاصی برای آن ندارند.

برای گروهی دیگر، می تواند هدیه ای از طرف یکی از عزیزانشان باشد و آنها را خوشحال کند.

ما در این مقاله صحبت از زیورآلاتی که آقایان علاقه به استفاده از آن دارند را با شما آغاز کردیم. امیدواریم در مقالات پیش رو، بتوانیم درباره انواع دیگر آن صحبت کنیم.
ما در گالری آنلاین ساعتچی، مدل های متنوعی از طلای مردانه را طراحی و تولید کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به سایت ما به آدرس saatchico.com، بخش گالری آقایان را انتخاب کرده و انواع گردنبند، انگشتر و دستبند مردانه را در آن مشاهده کنید.

عنوان
گردنبند مردانه برای آقایان
مقاله
گردنبند مردانه برای آقایان
خلاصه
وقتی شما پیراهن ساده و شیک خود را با یک زنجیر نازک و ظریف ست می کنید، نگاه اطرافیان را جذب خواهید کرد. همچنین به دیگران نشان می دهید که مردی شیک پوش هستید و به ظاهر خود اهمیت می دهید.