گردنبندهای تنیس، یکی از اکسسوری های منحصر به فرد برای استایل های متنوع و مناسبت های گوناگون می باشد. اما این نوع گردنبند طلا می‌تواند برای شما کمی دردسرساز باشد. به خصوص اگر ندانید چگونه از پشت و رو شدن آن جلوگیری کنید.

گردنبند تنیسبسیاری از افرادی که از این نوع گردنبند استفاده می کنند، بیان کرده اند که در اکثر مواقع، گردنبند به سمت داخل بر می گردد و الماس های آن دیده نمی شود.
با توجه به نظر متخصصین در این حوزه، بزرگترین دلیلی که الماس ها به سمت داخل برمی گردند این است که قسمت الماس گردنبند بسیار سنگین است. بنابراین در اکثر مواقع به داخل برمیگردند.

آیا همه گردنبندهای تنیس الماس، بر می گردند؟

گردنبند تنیس

متاسفانه طراحی این نوع گردنبند طلا فارغ از هر نوع برند و یا طول آن، مشکل سازاست.
بنابراین صرف نظر از اینکه چه کارهایی انجام می‌دهید و چقدر تلاش می‌کنید تا از چرخاندن گردنبند تنیس جلوگیری کنید، احتمال اینکه همچنان به چرخش درآید، بسیار زیاد است و گردنبند، بسیار سریع با بدن شما حرکت می کند.

توجه داشته باشید که دلیل اصلی چرخش گردنبند تنیس شما، طراحی سبک آن است. در طراحی های جدید، این نوع گردنبند با عیار و وزن بالاتر و با الماس های سبک تر ساخته شده اند و استفاده از این نوع گردنبند راحت تر شده است.

گردنبند تنیس

حال ممکن است با شنیدن این ایراد در طراحی، از تصمیم خرید گردنبند تنیس برای خود و حتی کسی که دوستش دارید، پشیمان شده باشید. زیرا زیبایی این نوع گردنبند در درخشش ردیف الماس های طراحی شده آن است، اما چرخش آنها به سمت داخل بسیار ناامید کننده است و ممکن است شما را از خریدی که انجام داده اید پشیمان کند.
اما واقعیت این است که گردنبند های تنیس، بسیار جذاب و خاص هستند و بسیاری از افراد در سرتاسر جهان نمی توانند به راحتی از خرید آن بگذرند. پس هنوز از خرید آن دست نکشید.

در این مقاله راهکار هایی برای جلوگیری از برگشتن گردنبند تنیس روی گردن شما آورده شده است.

چگونه از برگشتن گردنبند تنیس جلوگیری کنیم؟

گردنبند تنیس

۱- گردنبند تنیس با وزن طلای بالا خریداری کنید.

همانطور که در مطالب قبل ذکر شد، گردنبندها به دلیل طراحی سبک وزن، بسیار می چرخند.

بنابراین، افزایش وزن طلا باعث می شود که دستبند تنیس کمی سنگین تر شود و آن را ثابت نگه دارد.
اما مشکل آنجاست که باید بیشتر از آنچه برنامه ریزی کرده بودید پول پرداخت کنید.

۲- خرید گردنبند تنیس مدرج توصیه می شود.

اکنون که از دردسر چرخیدن گردنبند مطلع شدید، خرید یک گردنبند تنیس مدرج را توصیه می کنیم.

طراحی مدرج الماس در گردنبند تنیس بهتر از اندازه استاندارد آن است.

در گردنبند تنیس مدرج، بزرگتر بودن الماس مرکزی از بقیه الماس ها و کاهش تدریجی اندازه آنها ها تا انتها، باعث می شود وزن بیشتری در مرکز گردنبند تنیس الماس قرار گیرد و آن را به درستی روی گردن نگه می دارد و از واژگونی آن جلوگیری می کند. همچنین این طرح از گردنبند تنیس ساده، زیبا تر است.

۳- گردنبند خود را لحیم کنید

علاوه بر افزودن وزن گردنبند، شما می توانید قبل یا بعد از خرید آن را لحیم کاری کنید. لحیم کاری به افزایش وزن گردنبند به دلیل فلز اضافه شده در قسمت زیرین آن کمک می کند.

بنابراین، اگر بعد از چند ماه متوجه چرخش بیش از حد آن شدید، اما شرایط مالی برای خرید گردنبند با وزن بالاتر را ندارید، لحیم کاری راه حل ایده آلی برای حل مشکل شماست.

گردنبند تنیس

جواهرسازان به خوبی می دانند که لحیم کاری، بهترین راه برای جلوگیری از چرخیدن گردنبند است، و زمانی که برای کمک به آن ها مراجعه می کنید، به عنوان اولین راه حل، لحیم کاری گردنبند را توصیه می کنند.
بنابراین، تنها کار شما این است که یک متخصص در این حرفه پیدا کنید تا گردنبند را به خوبی لحیم کاری کند و بعد از اتمام کار، فلزی از لبه های آن بیرون زده نباشد.

جالب است بدانید لحیم کاری گردنبند تنیس، روشی ارجح و موثرتر نسبت به خرید یک گردنبند با وزن بالاتر است. زیرا لحیم کاری، ظاهر ظریف گردنبند که از ابتدا به دنبالش بودید را حفظ می کند. اما حتما باید با یک متخصص بسیار مجرب کار کنید تا زیبایی و ظرافت گردنبند حفظ شود.

۴- گردنبند خود را کوتاه کنید

روش دیگر برای جلوگیری از چرخیدن گردنبند تنیس، کوتاه کردن گردنبند است. زیرا در گردنبندهای کوتاه تر، کشش زیادی روی زنجیر وجود ندارد.
همچنین کوتاه کردن آن برای یک جواهرساز متخصص، آسان تر است، اگرچه توصیه می کنیم این کار را به جواهر فروشی که گردنبند را از آن خریده اید، بسپارید.

 

مطلب تکمیل کننده:

چگونه یک گردنبند طلا یا دستبند طلا را کوتاه کنیم؟ 

۵- یک آویز به گردنبند اضافه کنید

اگر به گردنبند با آویز طلا علاقه دارید، می توانید یک آویز ساده به آن اضافه کنید.
آویز، ظاهر گردنبند را خاص کرده و در عین حال تعادل و تناسب را به آن اضافه می‌کند و چرخش آن را کاهش می‌دهد.

توصیه هایی در مورد گردنبند تنیس نازک

اگر قصد خرید یک گردنبند تنیس شیک را دارید، تمام نکات بالا را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که اگر گردنبند تنیس کوتاه‌ و سنگین باشد و الماس ها بر روی آن به صورت مدرج قرار گرفته باشند، تجربه بهتری از گردنبند تنیس خواهید داشت.

اگرچه طراحی سبک و ظریف گردنبند، آن را از فاصله دور بسیار زیبا جلوه می دهد، اما در مورد درست قرار گرفتن گردنبند روی گردن، می تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین حتما به وزن و طراحی آن توجه کنید.

نتیجه

گردنبند تنیس

عوامل زیادی در طی طراحی و ساخت گردنبند تنیس مورد توجه قرار می گیرند، اما اغلب طراحان و جواهرسازان به فکر طراحی گردنبندی هستند که نسبتا ارزان بوده تا راحت تر فروخته شود.
پس ایده غالب این است که در ساخت گردنبند تنیس، چه از الماس استفاده کنند و چه از زیرکونیای مکعبی، باید نسبتاً سبک باشد. بنابراین، همیشه خطر چرخیدن گردنبند وجود دارد.
اما به نظر می رسد که طرح گردنبند الماس مدرج در حال حاضر برای اکثر مردم، کارکرد خوبی داشته است.

حتما گردنبند را در جواهرفروشی امتحان کنید و با آن قدم بزنید و مهلت مرجوعی از فروشنده بخواهید. اگر گردنبند دائما می چرخید، گزینه‌های بهتری برای خود پیدا کنید. انجام این کار در نهایت باعث صرفه جویی در زمان شما می شود.

عنوان
چرخیدن گردنبند تنیس
مقاله
چرخیدن گردنبند تنیس
خلاصه
توجه داشته باشید که دلیل اصلی چرخش گردنبند تنیس شما، طراحی سبک آن است. در طراحی های جدید، این نوع گردنبند با عیار و وزن بالاتر و با الماس های سبک تر ساخته شده اند و استفاده از این نوع گردنبند راحت تر شده است.