همه ما می دانیم که میان استایل تابستانی و زمستانی افراد در نتیجه گذر فصل ها و به پیروی از انقلاب بنیادینی که در طبیعت رخ می دهد یک تمایز قطعی برقرار است. در هر سال با رسیدن فصل سرما لباس های گرم از کمدهای لباس یا ویترین فروشگاه ها بیرون آورده می شوند و در ظاهر کلی افراد تغییری کامل را به وجود می آورند. اما با وجود همه این تغییرات اساسی، آیا در زیورآلات مورد استفاده ما نیز تفاوتی ایجاد می شود؟ پاسخ این سوال برای بسیاری از شیفته گان دنیای مد بدون هر فکر اضافی قطعاً مثبت خواهد بود. اما این موضوع فراتر از صرف تمایلی شخصی برای پوشیدن زیورآلات به روزتر است:

از زیوری مانند «گردنبند» همراه با لباس های گرم که یقه های بلند یا گردن های پوشیده دارند نمی توان استفاده کرد .مثلاً یک پولیور ضخیم یا یک بالاتنه بافت را در نظر بگیرید.

 

گردنبند های رولباسی دقیقاً به همین منظور در دسترس ما هستند. این گردنبندها با طول بلند خود و آذین های گوناگون شان (متنوع از نظر جنس، رنگ و طراحی) مشخصاً برای پوشیده شدن در جلو و روی لباس تدارک دیده شده اند. بدین ترتیب در فصل زمستان که اکثر لباس ها پوشیده هستند این دسته از زیورآلات بهترین کاربری خود را پیدا می کنند. شما می توانید گردنبندهای رولباسی را روی پلیور، بافت، سارافون و حتی مانتوی دکمه دار خود بیاندازید و همچنان از دیده شدن آنها مطمئن باشید؛ در نهایت آنها بهترین زیور ممکن برای آراستگی ظاهر در فصول سرد سال هستند.

گردنبند بلند طلا زنانه
گردنبند بلند طلا زنانه

گردنبندهای رولباسی عموماً در سایز  ضیافتی (تا کمند) قرار دارند و جدا از طراحی، تزئینات و جزئیات کم نظیرشان الگوی بصری ترکیب گردنبندها را نیز به خوبی کامل می کنند – ست ترکیبی استاندارد گردنبند از گردنبند چوکر، پرنسسی و بلند تشکیل شده است.

با این توضیحات شاید شما نیز به فکر تهیه یک گردنبند رولباسی افتاده باشید و این سوال برای تان به وجود آمده باشد که «چه مدل هایی از این گردنبند به روزتر است و می تواند زیبایی منحصر به فردتری را برای تان به ارمغان بیاورد؟» در ادامه این مطلب ما برای شما شانزده نمونه از برترین گردنبندهای رولباسی را که در نمایش های لباس پائیز و زمستان ۲۰۱۸-۲۰۱۹ توسط برندهای برتر دنیایی مد رونمایی شده اند مرور می کنیم. این مجموعه به قدری جذاب و چشم نواز است که انتخاب گردنبند رولباسی موردنظر را حقیقتاً با دشواری روبه رو می گرداند.

 

۱ گردنبند رولباسی حلقه ای طلا:

گردنبندهای با زنجیر حلقه ای از مدل های گردنبندی بودند که امسال مورد استقبال همگان قرار گرفت. در نمونه گردنبند طلا، حلقه های زنجیر درشت و در بافت فشرده تدارک دیده شده اند؛ بطوریکه هر حلقه زنجیر در قطری بسیار کوتاه و به صورت دایره تابیده شده به حلقه بعدی متصل می گردد.

برندهای مارک ژِیکوب و ویونت از ایده طراحی قفل و کلید رونمایی کردند که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرد.الکساندر وانگ ( ( Alexander Wangو لوو (Loewe) نیز گردنبندهای دیگری در این سبک ارائه کردند.

۲ گردنبند رولباسی حلقه ای نقره:

برخلاف گردنبندهای رولباسی طلایی، مدل های نقره ای با حلقه های زنجیر درشت اما گشوده و باز طراحی شده اند. در این مدل ها هر حلقه زنجیر گردنبند در دایره ای با قطر زیاد به حلقه بعدی متصل می شود که آرایش کلی را مشخصاً دانه دانه می نمایاند.

میو میو و کِلوئی به عنوان پلاک گردنبند از اشکال جالبی نظیر ستاره سه بعدی بزرگ و شاخه گیاهی استفاده کردند که با دانه های مروارید درخشان تزئین شده بود – برند مارنی ( Marni) نیز گردنبندی در این سبک ارائه کرده است.

گردنبند رولباسی

 

۳ گردنبند رولباسی حلقه ای فانتزی:

در شوهای لباس همیشه مدل های زنجیردار گردنبند با حلقه های خاص و متفاوت نیز نمایش داده شده اند. اما این بار به واقع ایده های خارق العاده ای برای این نوع از گردنبندهای رولباسی به کار گرفته شده است. برند بالنسیاگا به یک مدل جدید از زنجیرهای گردنبند دست پیدا کرده است: دو حلقه و دو باکس موازی خالی یک شکل هندسی حدوداً شش ضلعی زیبا را پدید آورده اند.

برند تُگا نیز گردنبندهایش را به پلاک هایی عجیب و خارق العاده مجهز کرده است که به دلیل بزرگی و شکل تخت شان در هر زمان و مکانی نگاه ها را به خود خیره می کند – دیگر برند حاضر در این سبک گوچی (Gucci) بود.

خرید طلا سبک

 

۴ گردنبند رولباسی گلوبند:

تلفیق یک گردنبند در سایز اپرا یا کمند با یک گلوبند (آن هم در طرح رولباسی) حتماً کار خارق العاده ای از آب در می آید: دو مدلی که برند بالنسیاگا و آلبرتا فراتی در نمایش امسال از آنها رونمایی کرده اند حقیقتاً شایسته این توصیف بودند.

بالنسیاگا طرحی از قندیل های یخین فلزی که گردن را از دو طرف احاطه می کنند را به مجموعه ای از کلیدهای بلند آراسته بود. آلبرتا نیز گلوبندی را در سبک زیورآلات سلطنتی باستانی آماده کرده بود که با طرح خورشید و تابش خود همگان را به یاد ملکه های فراموش شده سرزمین های دور می انداخت.

گالری طلا

۵ گردنبند رولباسی ریسمانی ساده:

افراد زیادی هستند که به مدل های ساده تر و بی پیرایه زیورآلات علاقه بیشتری نشان می دهند. اگر شما نیز جزء این دسته افراد هستید گردنبندهای رولباسی لوئی ویتون و ژامباتیستا والی بدون شک توجه شما را به خود جلب خواهند کرد – مدل اخیر با یک گردنبند الحاقی با پلاک پاکت نامه به واقع کم نظیر است. برند کنزو (Kenzo) نیز گردنبند رولباسی خود را در همین سبک ارائه کرده است.

خرید طلا سبک ساعتچی

۶ گردنبند رولباسی ریسمانی فانتزی:

این مدل از گردنبندهای رولباسی ریسمانی به پیچیدگی های خاص و چشم نوازی آراسته شده اند. مدل آرمانی ریسمان ساده را کنار گذاشته و از سه ریسمان در هم بافته که به آذین های فلزی ختم می شوند استفاده کرده است.

میشنی نیز بوسیله یک تنظیم گر چوبی به ریسمان گردنبند رولباسی فرمی پاپیونی بخشیده و در قسمت گردن، سنگ های معدنی جذابی را در رنگ های مختلف اضافه کرده که به طور قابل ملاحظه ای به زیبایی گردنبند افزوده است.

 

طلا

۷ گردنبند رولباسی فانتزی / آئینی:

اگر به دنبال مدل هایی واقعاً بی نظیر و خاص هستید حتماً به سراغ این نمونه های خلاقانه و خیره کننده آرمانی و درک لم بروید. هر دو مدل ایده هایی از طرح های گردنبندهای مورداستفاده در قبایل کهن را با خود همراه دارند؛ به ویژه گردنبند آرمانی که با توپ های رنگی بزرگ و شیار خورده خود ذهن را پیش از هر نقطه دیگر به شادی و خلوص آئین های باستانی رهنمون می شود.

 

 انگشتر گردنبند

۸ گردنبند رولباسی فانتزی / تلفیقی:

این نمونه های گردنبند رولباسی نیز تلفیقی از چند طرح، بافت و جنس گردنبند را با خود همراه دارند. شنل محصول امسال خود را با زنجیری از حروف و پلاکی از دایره های سنگ رنگی تدارک دیده است. اترو نیز از یک طرح فلزی گردنبند مدلی آبستره و خاص را با گره های پی در پی ساخته است – دالچی گابانا (dolce & Gabbana) و ژاکوموس (Jacquemus) از دیگر برندهای مطرحی بودند که از گردنبند رولباسی خود در این سبک رونمایی کردند.

 

عنوان
گردنبندهای رولباسی ترند پائیز و زمستان
مقاله
گردنبندهای رولباسی ترند پائیز و زمستان
خلاصه
این نمونه های گردنبند رولباسی نیز تلفیقی از چند طرح، بافت و جنس گردنبند را با خود همراه دارند. شنل محصول امسال خود را با زنجیری از حروف و پلاکی از دایره های سنگ رنگی تدارک دیده است