‌طلا یکی از آن زیورآلاتی است که هیچوقت از مد نمی‌افتد. از گنجه مادربزرگ‌ها گرفته تا ست‌های جدید عقد و عروسی و ویترین طلافروشی‌های مدرن، همه جا می‌شود پیدایش کرد. دلیلش هم واضح است: طلا همان‌قدر که زیباست، متنوع و خوش‌کاربرد هم هست. این فلز ارزشمند، ماندگار است و ارزشش را در طول زمان (غیر از ارزش مالی‌اش در دوره‌های رکود اقتصادی) از دست نمی‌دهد، پس خرید طلا برای خیلی‌ها، شکلی از سرمایه‌گذاری هم به شمار می‌آید.

همچنین طلا به شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی درمی‌آید: از انگشترهای نگین‌دار و ساده گرفته تا گیره مو و گردنبند و حتی بستنی با روکش طلا، یک روز و یک جا درمورد بستنی‌ و خوراکی‌های طلایی شاید بتوانید یک راهنمای آنلاین بخوانید اما فعلا این یادداشت را درمورد خرید گردنبندهای طلا بخوانید و با انتخاب بهترین گردنبندها،بدرخشید.

 

سلیقه، سلیقه، سلیقه‌.

قبل از هر چیز باید بگوییم که اولین و مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده در طلایی که می‌خرید (مثل بقیه خریدهایی که می‌کنید) سلیقه و سبک و استایل شخصی خود شماست. اگر ترندهای جدید را دوست ندارید و گردش در وب‌سایت‌های مد و فشن فقط گیجتان می‌کند اصلا نگران نباشید. این شما هستید که باید این گردنبند را روی گردنتان داشته باشید و تا حس خوبی از آن نگیرید، زیبا نخواهد بود، هرچقدر هم گران قیمت و مجلل.

پس اگر طلای کوچک و ظریف دوست دارید منتظر نمانید، اگر قطعات بزرگ و پر زرق و برق را می‌پسندید هیچ چیز جلوی شما را نمی‌گیرد، سفید یا زرد، ساده یا طرح‌دار، دستتان کاملا باز است!

 

عیار را به خوبی بسنجید

عیار طلایی که می‌خرید در قیمت آن وقت خرید و در آینده فروش احتمالی تاثیر زیادی دارد. طلاهای عادی که در مغازه‌ها به فروش می‌رسند معمولا از ۱۰ تا ۱۸ عیار هستند. حلقه‌ها و دستبندهایی که به دست دارید هم احتمالا در همین محدوده قرار می‌گیرند. این چند نکته را در نظر بگیرید: طلای خالص همان طلای ۲۴ عیار است. طلای ۱۸ عیار شامل ۱۸ واحد طلا و شش واحد فلزات دیگر است که یعنی سه چهارم آن از طلا ساخته شده. طلاهای ۱۴ و ۱۰ عیار هم به ترتیب چهارده و ده واحد طلا دارند و خلوص آن‌ها کمتر است و به همین نسبت قیمت پایین‌تری هم دارند و گزینه‌های اقتصادی حساب می‌شوند (اگر قصد سرمایه‌گذاری با طلا را ندارید، حتی یک گردنبند ۱۰ عیار هم زیبایی خاص خودش را دارد).

 

مرور کوتاهی بر برندها داشته باشید

درست است که در نهایت شما تصمیم می‌گیرید چه چیزی زیباتر است و خرید هم تصمیم نهایی شماست، اما شناختن برندهای مختلف جواهرسازی و طلا به شما کمک خواهد کرد بهترین تصمیم را بگیرید و در پول و وقتتان صرفه‌جویی کنید.

از برندهای داخلی شروع کنیم. زهره پهلوان یکی از اولین و خلاق‌ترین طراح‌های جواهر ایرانی بود که با ترکیب سنگ و طلاهای بسیار ظریف و نازک انگشترها، گردنبندها و دستبندهایی طراحی کرد که مناسب خانم‌هایی با سلیقه مینیمال هستند. گردنبندهای زهرا پهلوان زنجیرهای باریک و نگین‌های خاص و درشت دارند. او در مجموعه جدیدش با الهام از شهرهای مختلف ایران، طراحی انجام داده و کالکشن بی‌نظیری از گردنبندهای ترکیبی ایرانی و مدرن ساخته شده است.

برند معروف گوچی هم در تولید اکسسوری‌های طلا سابقه زیادی دارد. اگر طرفدار طرح‌های بزرگ و مجلل و پررنگ هستید این گردنبندهای گوچی که لوگوی خود برند را دارند برای شما انتخاب خوبی هستند، البته با کمی گشت و گذار در وب‌سایت برند طرح‌های ظریف‌تر را هم پیدا می‌کنید.

 

با چه لباسی و کجا قرار است بپوشید.

طلا به دلیل قیمتش، از آن خریدهایی نیست که بتوانیم هر روز بکنیم و یا مثل کفش برای هر لباسی یک جفت بخریم.  اگر آنلاین خرید می‌کنید همه فروشگاه‌ها را بگردید و لینک‌ها و قیمت‌ها را خوب مقایسه کنید و اگر در بازار هستید حتما قبل از خرید به چند مغازه سر بزنید تا بهترین طرح و پرکاربردترین گردنبند را پیدا کنید. پیشنهاد ما آویزهای نگین ظریف ساده هستند که در هر فصلی و با هر لباسی زیبا به نظر می‌آیند.

 

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
3 based on 55 votes
Brand Name
ساعتچی
Product Name
گردنبند طلا ساعتچی
Price
تومان ۶۰۰۰۰
Product Availability
Available in Stock