طلا شاید بهترین هدیه‌ای باشد که می‌توانید برای کسی در نظر بگیرید. خرید طلا احساس بسیار خوشایندی را در طرف مقابل ایجاد می‌کند. چرا که غالبا زمانی به عنوان هدیه طلا را به کسی پیشکش می‌کنیم که احساس خاص و متفاوتی به او داشته باشیم. این احساس به فرد مقابل انتقال داده می‌شود.

انگشتر طلا طرح شعر
انگشتر طلا طرح شعر

طلا محدود به زمان و مکان نیست. همین امر طلا را به هدیه برازنده‌ای در مناسبت‌های متفاوت تبدیل کرده‌است.

سالگرد ازدواج، تبریک تولد نوزاد، بازنشستگی، فارغ‌التحصیلی و نامزدی همگی موقعیت‌های مناسبی برای هدیه دادن طلا هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی دلایل انتخاب طلا به عنوان هدیه و عوامل مؤثر در انتخاب طلا بپردازیم.

 

چرا به عنوان هدیه طلا را در نظر می‌گیریم؟

دستبند چرم و طلا طرح امگا
دستبند چرم و طلا طرح امگا

طلا از آغاز بشریت یکی از هیجان‌انگیزترین هدیه‌ها به شمار می‌رفته است. هدیه دادن دستبند طلا و گردنبند طلا نشان‌دهنده قدرت مالی فرد هدیه‌دهنده و ارزش طرف مقابل در نزد او بوده است. این اندیشه در طی سال‌ها در ذهن بشریت برجای‌مانده است و امروزه نیز این زیورآلات بهترین هدیه‌ای هستند که می‌توانید برای کسی در نظر بگیرید. طلا نه تنها یک هدیه بلکه یک اندوخته ارزشمند برای طرف مقابل خواهد بود.

 

چه زیورآلاتی را در هدیه دادن انتخاب کنیم؟

آویز طلازنانه طرح ونکلیف با صدف
آویز طلازنانه طرح ونکلیف با صدف

اول باید به این سوال پاسخ دهید که هدیه طلا را برای چه کسی در نظر گرفته‌اید. ویژگی‌های شخصیتی او در انتخاب شما تأثیر گذرا خواهد بود.

آیا او به تازگی ازدواج کرده‌است یا فرزندی را به دنیا آورده‌است؟

اگر به تازگی ازدواج کرده است، سعی کنید بخشی از کلکسیون او را کامل کنید. اگر گوشواره‌ای را در زیورآلات او مشاهده کرده‌اید، دستبند طلای آن را به عنوان هدیه تهیه کنید.

اگر فرد مورد نظر به تازگی کودکی را به دنیا آورده‌است، طلا انتخاب بسیار مناسبی است، چرا که گردنبند طلا پوست لطیف کودک را آزار نمی‌دهد.

شاید احساس شما به او فراتر از این باشد. فراموش نکنید انتخاب طلا نشان‌دهنده احساس، نگرش و شناخت شما از شخصیت او است. در هر صورت شما باید شخصیت طرف مقابل را در نظر داشته باشید.

 

نقش ویژگی‌های فردی طرف مقابل در انتخاب هدیه

گردنبند چوکر چرم و طلا با نگین
گردنبند چوکر چرم و طلا با نگین

ویژگی‌های فردی طرف مقابل در انتخاب هدیه طلا تأثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل قبل از خرید طلای مورد نظر خود این نکات را در نظر داشته باشید:

سلیقه طرف مقابل در مد

به عنوان مثال، آیا شخص مورد نظر از جواهرات ضخیم و درشت استفاده می‌کند یا طلاهای ظریف و سبک را ترجیح می‌دهد. با توجه به شناخت خود از او هدیه طلا را انتخاب کنید.

آیا در کلکسیون زیورآلات سنگ یا طراحی خاصی وجود دارد که برای او از ارزش بالاتری برخوردار باشد و او آن جواهرات را نشان‌دهنده جوهر درونی خود بداند؟

قبل از خرید دستبند یا گردنبند طلا، شخصیت فرد مورد نظر را به دقت بررسی کنید. او چه زیورآلاتی را بیشتر می‌پسندد.

خرید گردنبند طلا ارزان

 

اشاره‌های ظریف او در گذشته را به یاد بیاورید

همه ما فهرستی از اقلامی را در سر داریم که رؤیای آنها را در سر می‌پرورانیم. رفتارها و گفته‌های طرف مقابل را به خوبی به یاد بیاورید، آیا او در گذشته اشاره‌ای در خصوص هدیه طلای موردعلاقه خود کرده است. او چه رنگی را در طلا ترجیح می‌دهد، علایق او را در اولویت قرار دهید تا او را از صمیم قلب شاد کنید.

آیا او شیفته طلاهای کنده‌کاری شده است؟؟

در این صورت باید در انتخاب هدیه طلا، به دنبال طلایی باشید که سطح کافی جهت کنده‌کاری را در اختیار شما قرار دهد. اگر هدیه طلا را جهت مناسبتی خاصی در نظر گرفته‌اید، حکاکی روی آن ایده فوق‌العاده‌ای خواهد بود. این هدیه طرف مقابل را سالیان سال به یاد شما و این روز بخصوص می‌اندازد.

خرید طلا

انتخاب هدیه طلا

گوشواره

گوشواره طلا طرح نیم دایره
گوشواره طلا طرح نیم دایره

آیا او گوشواره طلا دارد؟ اگر نه، حتما گوشواره طلا را به عنوان هدیه در نظر بگیرید. اما اگر پاسخ شما بله است، باید به سراغ گزینه‌های دیگری از جمله گردنبند و دستبند بروید. در انتخاب این زیورآلات سلیقه او را در نظر بگیرید. آیا گوشواره بلند را ترجیح می‌دهد یا کوتاه؟ دستبندهای محکم را بیشتر می‌پسندد یا ظریف و رها؟ او را بشناسید تا هدیه شما در قلب او نفوذ کند.

انگشتر

انگشتر طلا و مروارید از گالری ساعتچی
انگشتر طلا و مروارید از گالری ساعتچی

اگر هدیه طلا را برای جنس مخالف در نظر گرفته‌اید و هنوز تصمیم خود را در خصوص ازدواج با او نگرفته‌اید از این هدیه صرف نظر کنید. انگشتر طلا این احساس را در طرف مقابل ایجاد می‌کند که شما قصد و نیت دیگری از انتخاب این هدیه در سردارید. از این رو بهتر است به سراغ گزینه‌های دیگر بروید در واقع انگشتر از جمله اقلامی است که پیام‌های احساسی بسیار قوی را به طرف مقابل مخابره می‌کند.

اما اگر تصمیم خود را گرفته‌اید و طرف مقابل همان کسی است که سال‌ها انتظارش را کشیده‌اید، باید:

  • اندازه انگشت او را به دست آوردید. انگشتان دست چپ از انگشتان دست راست کوچک‌تر هستند.
  • از فروشنده پرسید که آیا امکان تغییر سایز انگشتر وجود دارد؟

 

حرف آخر

طلای سبک

هدیه طلا از جمله هدایای است که اکثر آدم‌ها را سر ذوق می‌آورد. شما با انتخاب یک دستبند طلا یا گردنبند طلا علاقه قلبی خود را به طرف مقابل نشان می‌دهید.

از این رو ما در فروشگاه ساعتچی بهترین نمونه‌های طلا را با هدف برآورده ساختن نیازها و سلایق افراد متفاوت گردآوری کرده‌ایم. با نگاهی به گنجینه ساعتچی هدیه طلای مناسبی را برای فرد مورد نظر خواهید یافت. او این هدیه را هرگز فراموش نخواهد کرد.