می‌شود گفت که گردنبند، احتمالا از بین زیورآلات مختلف، مستقل‌ترین است. وقتی یک گردنبند به گردن بیاندازید لزومی ندارد که حتما آن را با یک حلقه یا گوشواره ست کنید. یک گردنبند ساده می‌تواند بدون مشارکت هیچ چیز دیگری لباس شما را تکمیل کند. هرچند گاهی گردنبندها نیاز به رعایت و تامل بیشتری دارند مثلاً مروارید را بهتر است با مروارید‌های بیشتر (مثلا دستبند) ست کنید. گذشته از همه این‌ها، انتخاب یک گردنبند خیلی ساده است اما قوانین و نکات خیلی کوچکی دارد که با دانستنشان استایل شما از معمولی به فوق‌العاده ارتقا پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید هوشمندانه گردنبند یا آویزگردن بخرید و سلیقه و ریزبینی‌تان را به همه نشان بدهید باید به جزئیات زیادی توجه کنید. در این مطلب این جزئیات را مرور می‌کنیم.

خرید گردنبند طلا زیبا

 

کدام گردنبند را باید انتخاب کنم؟

چه یک تی‌شرت و شلوار جین به تن داشته باشید چه بلوز و دامن و چه حتی یک پیراهن بلند شب، انتخاب صحیح گردنبند می‌تواند استایل شما را زیر و رو کند. گردنبد به سادگی این کار را می‌کند چون:

۱.  هیچ سایز اشتباهی وجود ندارد. همه اندازه‌ها زیبا و مناسب‌اند، فقط کافی است فرم صورت و لباستان را خوب بشناسید.

۲. تنوع خیلی زیاد است و برای هر مناسبتی گردنبندی وجود دارد.

۳. قیمت‌ها خیلی متنوع هستند و با هر بودجه‌ای می‌توانید یک گردنبند طلای مناسب بخرید.

مدل گردنبند طلا

در کنار همه این‌ها، گردنبند طلا یکی از بهترین هدیه‌هایی است که می‌توانید به عزیزانتان بدهید. این هدیه همیشه و همه‌جا همراهشان می‌ماند و آن‌ها را به یاد خاطره این هدیه می‌اندازد. اما چطور بهترین گردنبند را انتخاب کنیم؟ قدم اول شناخت مدل‌های مختلف گردنبند طلا است. گردنبندهای طلای کلاسیک هیچوقت از مد نمی‌افتند. چه طلای زرد چه سفید یا حتی رز گلد، آن‌ها با سنگ‌های مختلف یا مروارید و الماس ترکیب می‌شوند. و می‌توانند با گوشواره یا انواع دستبند ست شوند. فرم کلاسیک گردنبند ملایم و زنانه است و شاید همه آن را نپسندند. خانم‌های مسن یا خانم‌هایی که استایل خیلی زنانه را دوست دارند بیشتر به سراغ این گردنبندها می‌روند. اگر می‌خواهید کمی مدرن‌تر خرید کنید، می‌توانید به سراغ گردنبندهای طلای شکل‌دار بروید. این روزها تقریبا هر شکلی را می‌شود در مغازه‌های طلافروشی پیدا کرد. پرنده، قلب، انواع پلاک‌ها، برگ‌های ظریف و زیبا، انواع شخصیت‌های کارتونی و…. یکی از شکل‌های خیلی جذاب و پرطرفدار گردنبند، لاکِت یا گردنبند قفل‌دار است که قطعه طلا در آن‌ها باز می‌شود و می‌توانید در آن یک عکس یا یادداشت کوچک را نگه دارید. یک صندوقچه کوچک که همیشه همراه شماست!

اگر از آن دسته خریدارانی هستید که به عیار طلا اهمیت می‌دهید، هنگام خرید گردنبند طلا حتما این موضوع را چک کنید و مطمئن شوید که روی فاکتور دقیقا ذکر می‌شود. عیار طلا معمولاً روی آن و با حرف K نوشته می‌شود. مثلا ۱۸K یعنی طلای هجده عیار.

 

طول آویز من باید چقدر باشد؟

از آن جایی که هر گردنبندی قطعا روی یک لباس قرار می‌گیرد، مهم است طولی را انتخاب کنید که تکمیل کننده لباس شما باشد و زیر آن نرود و البته یقه را نپوشاند تا هم  لباس و هم گردنبند طلای شما در زیباترین حالت به نظر برسند. گردنبندها می‌توانند از ۱۰ تا ۴۸ اینچ طول داشته باشند.

– گردنبندهای کوتاه: از ۱۰ تا ۱۴ اینچ (یعنی حدود ۳۰ تا ۳۶ سانتی‌متر)

– گردنبندهای بلند: از ۲۵ اینچ (۶۳ سانتی‌متر) به بالا

گردنبندهای کوتاه می‌توانند انواع آویزها را داشته باشند. اگر نگین گردنبند کوچکی در نظر دارید (مثلا یک الماس ظریف) بهتر است زنجیرتان نهایتا  ۱۸ اینچ باشد تا نگین در لایه‌های زنجیر گم نشود. اما هنگام خرید گردنبندهای طلای خیلی کوچک، گردنتان را اندازه بگیرید تا گردنبند به گردنتان نچسبد. گردنبندهای خیلی بلند را می‌توانید یک یا دو دور دور گردنتان بپیچانید، به آن حجم بدهید و یک استایل خاص بسازید.

خرید گردنبند طلا بلند

در واقع هرچه گردنبند بلندتر باشد دست شما در مدل دادن به آن بازتر است. اگر قدتان زیر یک متر و شصت سانتی‌متر است گردنبندهایی شبیه به V و Y فرم ایده‌آل شما هستند. آن‌ها با طول سی تا پنجاه سانتی‌متری می‌توانند گردن شما را بلندتر جلوه بدهند. اگر قدی متوسط (۱.۶۰ تا ۱.۷۶) دارید، دستتان نسبتا در انتخاب گردنبند باز است، اما همیشه گردنتان را در نظر بگیرید و اندازه‌ گردنبند را طوری انتخاب کنید که تنگ نباشد. خانم‌های قد بلند که بالای یک متر و هفتاد و شش سانتی‌متر قد دارند هم می‌توانند با گردنبندهای چندرج زیبا به نظر برسند.

 

فرم صورت هم تاثیرگذار است!

شاید باورش سخت باشد اما انتخاب گردنبند مناسب می‌تواند نگا‌ه‌ها را به سمت زیباترین بخش‌های صورت شما بکشاند و زیبایی‌تان را چند برابر کند. چطور؟

– صورت‌های بیضی شکل: هر طولی می‌تواند برای شما مناسب باشد.

– صورت‌های گرد و دایره‌ای: بلندتر به نظر رسیدن صورت شما می‌تواند به نفعتان باشد، پس بهتر است گردنبندهایی از ۵۰ تا ۸۰ سانتی‌متر را بخرید. از گردنبندهای خیلی کوتاه دوری کنید چون صورتتان را گردتر نشان می‌دهند.

– صورت‌های باریک و لاغر: گردنبندهای کوتاه بیست و پنج تا چهل اینچی، تیزی گوشه و کنارهای صورت شما را می‌گیرند و گردتر و نرم‌تر نشانش می‌دهند.

– صورت‌های قلبی شکل: شما هم می‌توانید گردنبندهای کوتاه بیست و پنج تا چهل اینچی را به گردن بیاندازید تا پایین صورتتان را کشیده‌تر نشان دهند.