برای شناخت برند chopard قبل از هرچیزی اسم آن تامل بر انگیز است، به نظر خیلی ها شوپار مترادف با جواهرات پر زرق و برق است.

داستان برند شوپارد در سال ۱۸۶۰ در روستای سونویلیر در سوئیس آغاز می شود. در آن سال، لوئیس اولیس شوپارد ۲۴ ساله، پسر کشاورزی بود که کارگاهی را افتتاح کرد و در آنجا کارهای مکانیکی برای تولید ساعت انجام می داد.

بنابراین برند لوکس سوئیسی شوپارد این چنین شهرت خود را با لقب ساعت ساز شروع کرد.

تاریخه برند شوپارد

پس از او ابتدا در سال ۱۹۳۷ به پسرش پل لوئیس رسید، پسر شوپارد کارگاهش را به ژنو منتقل کرد، در آن زمان ۱۵۰ نفر در این شرکت مشغول به کار بودند. جایی که تجارت برای دهه ها ادامه داشت.

سپس در سال ۱۹۴۳ به نوه اش پل آندره منتقل شد. پل آندره، نوه لوئیس شوپارد دو پسر داشت ، اما هیچکدام مایل به تصدی شغل خانوادگی نبودند. به طور اتفاقی، کارل شفل سوم، صاحب یک تجارت ساعت و جواهرات آلمانی، به دنبال خرید یک تولید کننده ساعت سوئیسی بود. این منجر به ملاقات دو مرد شد و در سال ۱۹۶۳، شوپارد توسط خانواده شفل خریداری شد و تا به امروز در خانواده شفل باقی مانده است. از حق نگذریم پیشرفت بسیار خوبی نیز داشته اند…

کارل شفل سوم و همسرش کاترین هنوز نقش فعالی در این برند دارند اما فرزندان آنها کارولین و کارل فردریش، از سال ۲۰۰۱ به صورت مشترک این شرکت را مدیریت می کنند و اغلب در ملاء عام دیده می شوند و نماینده این برند هستند.

جواهرات شناور

جواهرات شناور

در سال ۱۹۷۶، کارل شفل سوم، با کمک طراحی به نام رونالد کوروفسکی، اولین ساعت مردانه را ساخت که دارای الماس های شناور آزاد بود که در پشت شیشه یاقوت کبود قرار داشت. در اقدامی ابتکاری و جدید، الماس های شناور با هر حرکت مچ دست، روی صفحه ساعت حرکت می کردند و گویی روی عدد ها می چرخیدند.

مدل های اولیه برای مردان طراحی شده بود، اما بعدا مورد استقبال مشتریان زن قرار گرفت. علاوه بر این، الماس های شناور از آن زمان نه تنها در ساعت ها بلکه در سایر دسته های محصول مانند حلقه ها، گوشواره ها و گردنبندها نیز دیده شدند و امروزه طرح های بی شماری در مجموعه خیره کننده الماس های شاد آنها یافت می شود.

شوپارد بر روی فرش قرمز

با ترکیب جذابیت جواهرات، فیلم و افراد مشهور در سال ۱۹۹۸، شوپارد شریک رسمی جشنواره افسانه ای بین المللی فیلم کن شد.

نخل طلای شوپارد
نخل طلای شوپارد

از کارولین خواسته شد تا جایزه نمادین نخل طلا را در آن سال دوباره طراحی کند و رابطه دیرینه بین این دو باعث شد برند شوپارد مجموعه جواهرات خود را در فرش قرمز خود در سال ۲۰۰۷ راه اندازی کند.

مجموعه فرش قرمز شوپارد هر ساله تحویل سالانه جواهرات بسیار زیادی را توسط ستارگان برجسته بر روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن به نمایش گذاشته می گذارد.

همچنین شوپارد به طور مرتب در تعداد زیادی از نشریات بسیار معتبر مانند ووگ حضور دارد و به طور مداوم بر روی فرش قرمز جولان میدهد.

جواهرات آنها در فرش قرمز با ستارگان ظاهر می شوند، از جمله جولیان مور در جشنواره فیلم کن، ماریون کوتیار در اسکار و کریستوف والتز.

به طور کلی از شرکای این برند می توان به جشنواره فیلم کن (از سال ۱۹۸۸)، رالی اتومبیل Mille Miglia (1998) و جایزه بزرگ تاریخی موناکو (به عنوان نگهبان رسمی زمان این رویداد، از سال ۲۰۰۲) اشاره کرد.

جشن ۱۵۰ سالگی شوپارد در سال ۲۰۱۰

این برند در سال ۲۰۱۰ مجموعه جواهرات خود را با عنوان Animal World به افتخار ۱۵۰ سال جواهرات خیره کننده شوپارد عرضه کرد.

Chopard-AnimalWorld-Sleeplessnight-1
Chopard-AnimalWorld

مجموعه معروف شامل ۱۵۰ قطعه منحصر به فرد با موضوع حیوانات از جمله لک لک طلای سفید با کونزیت بریولت صورتی ۵۱ قیراطی، هشت پا مروارید طلایی پیچیده در ۵۴۰ الماس و دستبند ساردین درخشان با ۴ قیراط الماس و ۱۱ قیراط کابوچون بود.

Chopard-AnimalWorld-bestiary1
Chopard-AnimalWorld

در زمان ۱۵۰ سالگی این شرکت فروش برآورد شده آن ۵۵۰ میلیون یورو بود که تقریبا نیمی از آن از فروش ساعت بود. انگار آن زمان ، تقریباً ۱۰۰ فروشگاه Chopard در سراسر جهان باز بود.

۲۰۱۵ و قلب های شاد

الماس شاد
الماس شاد

در سال ۲۰۱۵، شوپارد یک مجموعه با طرح قلب قرمز با همکاری سوپر مدل پترا نمکووا در اقدامی خیرخواهانه طراحی کرد.

شوپارد از سال ۲۰۰۹ با نیکوکاران فعالیت های خیرخواهانه ای داشته است تا به کودکان در مناطق آسیب دیده از بلایای طبیعی کمک کند. دستبند قلب قرمز ۱۸ عیار با رنگ قرمز طلایی دارای قلب قرمز و الماس شناور شوپارد است.

الماس شاد2

این مجموعه با نام قلب های شاد شامل همه چیز از گردنبند گرفته تا گوشواره، ساعت و حلقه هایی است که همه آنها پیام عشق، سخاوت و ایثار را به همراه دارند.

۲۰۲۱ و مجموعه ای یخ مکعبی با ماریون کوتیار

ICE CUBE
ICE CUBE

ماریون کوتیار، بازیگر فرانسوی ، ۱۵ سال است که با شوپارد کار می کند و در سال ۲۰۲۱ اولین مجموعه خود را طراحی کرد.

این جواهرات زیبا از مجموعه نمادین یخ مکعبی هستند و شامل گوشواره هایی با الهام از راک اند رول ، دستبند و یک حلقه دوتایی هستند که از طلا و الماس ساخته شده اند.

مشتریان معرف برند شوپارد

در ابتدا ادغام هنرمندی و دقت چوپارد مشتریانی از جمله تزار نیکلاس دوم روسیه و راه آهن سوئیس را برای او به ارمغان آورد.

نمونه های دیگری از طرفداران شوپارد که خود را با جواهرات این برند آراسته اند عبارتند از: ریحانا (که در سال ۲۰۱۷ با شوپارد همکاری کرد تا معدن جواهرات خود را در این برند توسعه دهد)، سوزان ساراندون، کیت وینسلت، جنیفر لارنس، کیت بلانشت، کارا دلوین، جولیان مور و بسیاری دیگر…

ریحانا با جواهرات شوپارد
ریحانا با جواهرات شوپارد

درست است که شاید بسیاری شوپارد را با ساعت هایش می شناسند. اما موفقیت جهانی این برند شامل ساعت و جواهرات منحصر بفردی است که به خاطرآن ها بسیار مورد احترام قرار می گیرد.

مجموعه محصولات جواهرات شوپارد شامل حلقه، آویز، گردنبند، گوشواره، دستبند و … است. این برند حتی لوازم جانبی مانند محصولات چرمی، عینک آفتابی و عطر را نیز شامل می شود.

فروشگاه های شوپارد از لاس وگاس تا پراگ، نیویورک تا ونکوور و البته سوئیس ، و ده ها مکان دیگر در سراسر جهان گسترده شده است و شهرت خود را به عنوان یکی از برجسته ترین برند های ساعت و جواهرات در سراسر جهان به رخ می کشد.

ما در گالری ساعتچی مجموعه ای از جواهرات شوپارد را برای دوستاران این برند طراحی کرده ایم.برای دیدن این محصولات اینجا را نگاه کنید.

 

 

 

 

عنوان
برند شوپارد
مقاله
برند شوپارد
خلاصه
داستان برند شوپارد در سال 1860 در روستای سونویلیر در سوئیس آغاز می شود. در آن سال، لوئیس اولیس شوپارد 24 ساله، پسر کشاورزی بود که کارگاهی را افتتاح کرد و در آنجا کارهای مکانیکی برای تولید ساعت انجام می داد.