آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گوشواره ها معنایی فراتر از زیبایی، مد، استایل و ترند روز دارند؟ به نظر شما استفاده از گوشواره، می تواند نماد معنوی داشته باشد؟

گوشواره

ممکن است ما گوشواره ای را که با نماد خاصی که تا به حال ندیده ایم، بر روی گوش فردی ببینیم و بی تفاوت از کنار آن گذر کنیم؛ غافل از اینکه معنایی خاص را در بر دارد.
در این مقاله، ما به این موضوع می پردازیم و هر آنچه را باید، پیرامون معنای معنوی یا نمادگرایی استفاده از این زیور زیبا را بیان می کنیم.

اهمیت و مفهوم استفاده از گوشواره ها

۱- عقاید مشرق زمین

یکی از جذاب‌ترین گزارش‌ها در مورد اهمیت و معنای استفاده از گوشواره، از شرق سرچشمه می‌گیرد و با نام “گل در گوش” شناخته می شود.

به طور سنتی این زیور در شرق، نه تنها به عنوان تزئینات بلکه به عنوان طلسم نیز استفاده می شوند و یکی از محبوب ترین باورهایی است که تا به امروز وجود دارد.

گوشواره

مثلا گوشواره های بزرگ در بین زنان متاهل به عنوان نمادی از موقعیت و محبوبیت زن است یا استفاده از آن ها و اکسسوری های زیاد دیگر، باعث خیر و برکت بیشتر به خانه می شود.

۲- گوشواره گل دار

از زمان های قدیم تا امروز، گوشواره های طرح گل، محبوب ترین سبک  باقی مانده اند.

گوشواره

اعتقاد بر این است که گوشواره های گل دار، نماد کمال معنوی، جوانی، لطافت، معصومیت و سادگی هستند.

علاوه بر ویژگی های شخصیتی، اعتقاد بر این است که گوشواره های طرح گل، قدرت محافظت از زن در برابر انرژی منفی را دارند.

زیرا اعتقاد کلی بر این است که اشیای درخشان و براق، انرژی منفی را دریافت و خنثی می کنند؛ به این معنا که وقتی زنی از گوشواره یا جواهرات زینتی استفاده می کند، از چشم بد محافظت می شود.

۳- طالع بینی

در برخی از جوامع، آمده است که برخی از زنان، ۲۹ تا ۳۰ مدل گوشواره داشتند و برای هر روز قمری، نوع خاصی از آن را می انداختند.

گوشواره

زنانی که به طالع بینی اعتقاد دارند، باید هر روز از گوشواره های متفاوت استفاده کنند.

-شنبه با سیاره زحل مرتبط است و در طالع بینی، گوشواره هایی که برای این سیاره استفاده می شود، از سنگ های قیمتی مانند مالاکیت، توپاز، اونیکس یا یاس ساخته شده است.

-یکشنبه ها با خورشید همراه است و گزینه های ایده آل جواهرات از الماس، کریزولیت، یاقوت سرخ یا گارنت ساخته شده اند.

-گوشواره هایی که در روز دوشنبه (روز ماه) پوشیده می شوند از آمازونیت، کریستال، مروارید یا سنگ قمری ساخته شده اند.-برای سه‌شنبه (روز مریخ)، گوشواره‌های ایده‌آل از موادی مانند جاسپر قرمز، آمتیست، مرجان یا الماس ساخته می‌شوند.

-گوشواره های چهارشنبه (روز عطارد) از مروارید، عقیق، سنگ کریستال، کریزولیت یا کارنلین ساخته می شوند.

-برای پنج شنبه (روز مشتری)، گوشواره های ایده آل از لاجورد، یاقوت کبود، کیانیت، فیروزه آبی یا سنگ مرمر ساخته شده اند.

-روز جمعه (روز سیاره زهره)، جواهرات ایده‌آل ساخته شده از یشم، بریل، فیروزه‌ای به رنگ آب دریا، اسپینل و مروارید است.

۴- خواص درمانی گوشواره

گوشواره

اگر با سلامتی خود دست و پنجه نرم می کنید و درد ناشی از التهاب، مثلاً از کار زیاد، دردهای شبانه یا هر نوع آسیب دیگری دارید، ممکن است بخواهید از گوشواره هایی استفاده کنید که از طلا ساخته شده و با سنگ های قیمتی پوشیده شده است.

اما اگر گوشواره نقره را ترجیح می دهید، توصیه می کنیم آن را با سنگ های قیمتی مانند عقیق، یشم، جاسپر، لاجورد یا هماتیت را انتخاب کنید.

۵- سوراخ کردن لاله گوش

سوراخ کردن لاله گوش در حال حاضر در سراسر جهان برای مردان و زنان و کودکان رایج است. شایان ذکر است در برخی از جوامع و فرهنگ ها، سوراخ کردن لاله گوش نه تنها تزئینی است، بلکه به عنوان یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت در برابر تأثیرات منفی در نظر گرفته می‌شود.

۶- دیدن خواب گوشواره

آیا دیدن رویای گوشواره، معنای خاصی دارد؟

در برخی از تعابیر خواب آمده است دیدن رویای گوشواره، نمادی از یک رابطه عاشقانه جدید است.

گوشواره

چنین رویاهایی اغلب می گویند که شما مدتی طولانی است که در انتظار فردی هستید، اگرچه با آن شخص در تماس و ارتباط نباشید.

متأسفانه، دانستن این موضوع برای راهنمایی شما در جهت یک رابطه پایدار و شاد کافی نیست؛ زیرا بسیاری از افرادی که بعد از این رویا با آنها ملاقات خواهید کرد، ممکن است برای شما قابل اعتماد به نظر برسند، حتی زمانی که نباید به آنها اعتماد کنید.

تعبیر دیگر برای خواب گوشواره، نشان دهنده تمایل شما به دریافت محبت بیشتر از شخص خاصی است که دوستش دارید. همچنین، به این معنی است که شما باید به افرادی که دوستشان دارید ابراز محبت کنید، به خصوص اگر می خواهید همان عشق را دریافت کنید.

این نشانه عالی برای شماست، زیرا تعبیر مثبتی است که نشان می‌دهد رویاها و خواسته‌های قلبی شما محقق خواهند شد.

همچنین اعتقاد بر این است که آنها، قدرت حل مشکلات پیچیده را دارند. این رویا به شما نشان می دهد که افراد دیگر واقعاً تلاش های شما را تصدیق و ستایش می کنند.

اگر در خواب گوشواره ای را از شخصی دریافت کردید، می تواند به این معنا باشد که در شرف دریافت خبرهای خوبی هستید. برای مثال، ممکن است یک پیشنهاد شغلی و یا مزایای بیشتر در محل کار خود دریافت کنید.

اما اگر به کسی گوشواره هدیه می‌دهید، به این معنی است که دلایل ناراحتی در رابطه با نزدیکان خود را درک کرده‌اید و سعی می‌کنید اشتباه خود را جبران کنید.

گوشواره مروارید در خواب

این رویا در مورد بارداری یا شاید قبولی در امتحانات خبر می دهد. زیرا مرواریدها در یک پوسته رشد می کنند، تقریباً مانند جنینی که در رحم مادر رشد می کند.

نتیجه

گوشواره

اگر درباره نمادهای معنوی گوشواره و خواب هایی که پیرامون آن دیده اید، سوال هایی در ذهنتان است، امیدواریم با خواندن این مقاله پاسخ های مناسبی را دریافت کنید.
در گالری ساعتچی، گوشواره ها در انواع مختلفی از جمله گوشواره میخی، گوشواره آویز طلا، گوشواره چسبان طلا، گوشواره با سنگ و مروارید، گوشواره های مولتی کالر، گوشواره با طرح کودک تولید می شوند در طرح های اسلیمی وهندسی و همچنین طرح های مناسبتی مانند یلدا که برگرفته از تاریخ ایران زمین است، تولید و عرضه میگردد.
همچنین کالکشنی از جدیدترین طراحی ها از برندهای ونکلیف، دیوید یورمن، شوپارد، فرد، کارتیه، تیفانی، روبرتوکوین و … هر سال در گالری ساعتچی در اختیار مدرن پسندان قرار میگیرند.
شما می توانید با مراجعه به سایت گالری ساعتچی به آدرس saatchico.com، از انواع گوشواره ها در طرح های مختلف دیدن فرمایید.

عنوان
مفهوم خاص گوشواره
مقاله
مفهوم خاص گوشواره
خلاصه
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گوشواره ها معنایی فراتر از زیبایی، مد، استایل و ترند روز دارند؟ به نظر شما استفاده از گوشواره، می تواند نماد معنوی داشته باشد؟