وقتی یک مراسم عروسی پیش رو داریم، همه ما به نوعی به تکاپو و جنب و جوش می‌افتیم. اگر عروس و داماد باشیم به دنبال رزرو تالار و خرید لباس عروس و انتخاب وسایل مختلف هستیم. از گل‌آرایی مراسم گرفته تا لباس ساقدوش‌ها و هماهنگی با تشریفات و… اگر فامیل و خانواده درجه یک زوج باشیم هم وظایف سنگینی به عهده داریم. باید حواسمان به عروس و داماد باشد و همزمان پیگیر سفارش‌ها باشیم. مطمئن شویم غذا و نوشیدنی به اندازه همه سفارش داده شده، افراد مختلف خانواده را با هم هماهنگ کنیم، دعوت بفرستیم و… حتی اگر هم در عروسی پیش رو فقط یک مهمان هستیم، باز دغدغه لباس و هدیه و… از هفته‌ها قبل ذهنمان را به خود مشغول می‌کند. اما یکی از قسمت‌هایی که در هیاهوی هفته‌ها و روزهای عروسی کمتر به آن پرداخته می‌شود جواهرات و زیورالات مخصوص مراسم است. معمولا عروس خانم‌ها گردنبندی را در شب عروسی به گردن می‌اندازند که طبق سلیقه‌شان انتخاب کرده یا هدیه گرفته‌اند (خیلی از دختر خانم‌ها هم کلا هدیه‌های عروسی را به عنوان زیورالات استفاده می‌کنند. همان چیزی که به آن در اصطلاح “سرویس عروس” گفته می‌شود). اما برای مراسم عروسی چه گردنبندهایی مناسب هستند؟ چطور می‌توانیم زیورالاتی انتخاب کنیم که هم دوستشان داشته باشیم و هم شکوه و زیبایی خاص مراسم را حفظ کنند؟ در این مطلب در مورد بهترین انتخاب‌ها برای مراسم عروسی می‎خوانیم:

قبل از هر چیز توجه کنید که در شب عروسی قرار نیست تمام جواهراتی که در طول زندگی‌تان به گردن نینداخته‌اید یک جا به گردن بیاندزیاد. بله، رسم این است که زیورالات و جواهرات عروس باید سنگین‌تر و پرجلوه‌تر از موارد عادی باشند اما حتما لازم نیست در حد و اندازه جواهرات سلطنتی عمل کنید. برای انتخاب گردنبند عروسی باید به چند نکته توجه کنید. این که لباستان چه مدلی دارد، رنگ پوستتان در چه محدوده‌ای قرار می‌گیرد، مدل موهایتان چطور است و در نهایت فقط و فقط سلیقه شما! از سلیقه‌تان فاصله نگیرید، نه به خاطر حرف و نظر اطرافیان و نه هیچ کدام از مجله‌ها و صفحه‌های اینستاگرام که دنبال می‌کنید!

به رنگ پوستتان توجه کنید

اگر رنگ پوستتان سفید و روشن است، هر رنگ طلایی را با هر سنگی می‌توانید استفاده کنید اما طلای زرد درخششی مهتابی روی پوستتان ایجاد می‌کند و جلوه دیگری دارد. برای پوست‌های گندمگون و تیره طلای سفید عالی است و از طلای زرد باید با کمی احتیاط استفاده کرد. اگر علاوه بر رنگ روشن پوست، موهای روشنی هم دارید ترکیب طلای زرد و سنگ‌هایی با رنگ‌های غیرمعمول مثل صورتی و رزگلد برای شما فوق‌العاده خواهند بود.روی پوست‌های سفید سنگ‌های سبز مثل یشم و زمرد هم جلوه خوبی دارند. این گردنبند طرح هندسی ساعتچی، یکی از همین انتخاب‌هاست که برای عروس خانم‌هایی با سلیقه متفاوت مناسب است. این گردنبند طرحی شبیه چراغانی دارد و چراغ‌هایش هم از جنس زیرکونیای رنگی هستند و مثل یک چلچراغ روی گردن شما خواهد درخشید. اگر درگیر کارهای مختلف عروسی‌تان هستید با خیال راحت آنلاین سفارش بدهید و همراه با ضمانت طلای ۱۸ عیار و ارسال رایگان، بین سه تا هفت روز کاری آن را تحویل بگیرید.

خرید گردنبند

 

چه گردنبندی برای چه مدل مویی.

اگر موهایتان را برای شب عروسی شنیون شلوغ کرده‌ یا روی شانه باز گذاشته‌اید، محتاطانه است که قید گردنبندهای شلوغ را بزنید و از یک ردیف ظریف و نازک طلا استفاده کنید. گردنبند طلا برای شنیون‌های شلوغ می‌تواند انتخاب خوبی باشد به شرطی که شاخ و برگ زیادی نداشته باشد. ردیف‌های منظم مروارید هم برای موهای باز انتخاب‌های خوبی هستند. مثلا این گردنبند را ببینید که ترکیب یک ردیف ۴۵ سانتی‌متری مروارید و یک طرح طلا و نگین زیرکونیاست. این چوکر یا تو گردنی، انتخاب مناسبی برای عروس خانم‌هایی است که شنیون‌های شلوغ دارند یا موهای پرشان را روی شانه‌ها رها کرده‌اند. البته با توجه به طرح شلوغ قسمت میانی گردنبند بهتر است یقه لباستان ساده باشد تا این گردنبند بیشترین جلوه ممکن را به شما بدهد.

گردنبند طلا

اما اگر شنیونتان ساده است دستتان در انتخاب طرح‌های شلوغ حسابی باز است. با توجه به نوع یقه لباستان می‌توانید طرح‌های شلوغ و نیمه شلوغ را انتخاب کنید. در این گردنبند که هم طلا دارد و هم سنگ، طرح‌های ایرانی و مدرن ترکیب شده‌اند و یک یقه باز را با موهای ساده و پشت سر جمع شده به یک ظاهر متفاوت تبدیل می‌کند. این گردنبند را می‌توانید سه تا هفت روز بعد از سفارش، با ارسال رایگان و ضمانت طلای ۱۸ عیار تحویل بگیرید.

گردنبند مجلسی

 

گوشه چشمی به لباستان هم داشته باشید

واضح است که لباس‌های ساده یا طرح‌دار می‌توانند تاثیر زیادی در انتخاب زیورالات و به ویژه گردنبند عروس داشته باشند چون بیشتر وقت‌ها یقه لباس کار بیشتری می‌برد و توجه بیشتری را هم به خودش جلب می‌کند. اما یکی از کارهای خلاقانه‌ای که می‌توانید بکنید این است که طرح نگین یا آویز گردنبند را با گل‌ها یا طرح لباس و تورتان ست کنید. مثلا اگر تور شما گل‌های ریز دارد، شبیه‌ترین گل به آن را پیدا کنید و روی گردنتان بیندازید. همین طور پروانه یا برگ‌های کوچک و ظریف. یقه‌های خیلی باز نیاز به آویزهایی دارند که یا درشت هستند و یا نگین چشمگیری دارند.

 

 

 

 

 

عنوان
3 گردنبند مناسب مراسم عروسی
مقاله
3 گردنبند مناسب مراسم عروسی
خلاصه
در این گردنبند که هم طلا دارد و هم سنگ، طرح‌های ایرانی و مدرن ترکیب شده‌اند و یک یقه باز را با موهای ساده و پشت سر جمع شده به یک ظاهر متفاوت تبدیل می‌کند. این گردنبند را می‌توانید سه تا هفت روز بعد از سفارش، با ارسال رایگان و ضمانت طلای 18 عیار تحویل بگیرید.
نویسنده