آیا گردنبند طلا که هدیه گرفته اید یا دستبند طلای قدیمی در صندوقچه جواهراتتان، برای شما بلند است؟ شاید  شما اندازه زنجیر طلای خود را نمی پسندید! گاهی اوقات نیز، گردنبندهای کوتاه ترند می شوند. در این صورت، لزوماً نیازی به خرید زنجیر جدید ندارید. در اینجا می توانید با نحوه کوتاه کردن زنجیر گردنبند یا دستبند طلا آشنا شوید.

گردنبند طلا

اگر می خواهید برای همیشه طول گردنبند خود را کوتاه کنید، بهترین راه، مراجعه به جواهر فروش است. جواهرسازان استاد صنعت خود هستند و میتوانند به ظریف ترین حالت، این کار را برای شما انجام دهند.

برای کوتاه کردن یک زنجیر، جواهرساز به سادگی اندازه می گیرد که چند سانت باید از یک قسمت آن، برداشته شود. سپس آن قسمت را برش می دهند و مجدد انتهای بند را به بقیه گردنبند یا دستبند کوتاه شده، وصل می کنند. این ساده ترین روش برای اکثر زنجیرهای ساده مانند زنجیر مدل کابل می باشد. با این حال، این فرآیند، برای موارد دیگر که از نظر طراحی پیچیده‌تر هستند، متفاوت است.

کوتاه کردن قطعات جواهرات پیچیده

کوتاه کردن زنجیر

کوتاه کردن زنجیر طلا مدل طناب، زنجیر طلا مدل  مار و زنجیر مدل کوبایی/حفره‌ای ضخیم و سنگی، به آسانی فرآیند کوتاه کردن زنجیر معمولی نیست. دلیلش این است که جواهرساز، برای کوتاه کردن زنجیر، باید آن را برش دهد و این کار به الگوی آن قسمت آسیب می‌زند. همچنین وقتی سعی می‌کنید آنها را مانند زنجیره‌های معمولی برش دهید، تمایل دارند از هم جدا شوند و کل طرح به هم ریخته می شود. در مورد زنجیر مدل طناب و مار، این ایراد به راحتی با چسباندن قفل به محل، پنهان می شود؛ اما باید توجه داشت که پس از برش زنجیر، اگر بخواهید در آینده گردنبند را بلند کنید، نمی توان قسمت اضافی را دوباره وصل کرد. پس نکته مهم در کوتاه کردن گردنبند، مهارت طلا فروش می باشد تا بتواند محل اتصال زنجیر را با ظرافت کامل و بدون برجستگی و تفاوت با سایر قسمت های زنجیر، به شما تحویل دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

عنوان
کوتاه کردن زنجیر گردنبند و دستبند
مقاله
کوتاه کردن زنجیر گردنبند و دستبند
خلاصه
رای کوتاه کردن یک زنجیر، جواهرساز به سادگی اندازه می گیرد که چند سانت باید از یک قسمت آن، برداشته شود. سپس آن قسمت را برش می دهند و مجدد انتهای بند را به بقیه گردنبند یا دستبند کوتاه شده، وصل می کنند. این ساده ترین روش برای اکثر زنجیرهای ساده مانند زنجیر مدل کابل می باشد. با این حال، این فرآیند، برای موارد دیگر که از نظر طراحی پیچیده‌تر هستند، متفاوت است.