آیا می توانید زندگی بدون ایرپاد و هدفون را تصور کنید؟ من هم نمی توانم. ایرپادها، زمانی که ما احتیاج به سکوت و تنهایی در شلوغی ها را داریم، به ما کمک می کنند. همچنین فرصت های بی پایانی را برای ما فراهم می کند تا در زمان هایی که در راه و یا در حال رانندگی هستیم، اطلاعات بی نظیری از پادکست ها و کتاب های صوتی بدست آوریم.

پیرسینگ گوش

هدفون و ایرپاد، بهترین راه برای لذت بردن از موسیقی را برای ما فراهم می کند. اما اگر به تازگی گوش های خود را سوراخ کرده اید، ممکن است مجبور شوید برای مدتی از آنها استفاده نکنید تا سوراخ ها بهبود یابد.

استراحت کردن گوش پس از سوراخ کردن آن به مدت چند هفته و استفاده نکردن از ایرپاد و هدفون، بسیار مهم است. شما باید قبل از استفاده از آنها، به سوراخ‌های گوش خود زمان بدهید تا کاملاً بهبود یابند؛ حتی زمانی که هدفون با سوراخ گوش شما برخوردی نداشته باشد.

سوراخ کردن گوشبه یاد داشته باشید که استفاده از هدفون یا ایرپاد پس از سوراخ کردن جدید گوش، بسسیار خطرناک است. زخم ناشی از سوراخ گوش، تازه و حساس است و می تواند به راحتی عفونی شود. همچنین علاوه بر عفونت، ممکن است باعث تروما شود و این احتمالات می تواند بسیار خطر آفرین باشد. بنابراین، عدم استفاده از هدفون و ایرپاد بلافاصله بعد از سوراخ کردن گوش، توصیه اکید شده است.

آیا پیرسینگ های جدید گوش با استفاده از ایرپاد و هدفون آلوده می شوند؟

پیرسینگ گوش

اگر از AirPods و هدفون در حین بهبودی سوراخ‌های گوش استفاده کنید، احتمال عفونت آنها زیاد است. زیرا ایرپادها و دست‌های شما سطوح مختلفی را لمس کرده و باکتری‌ها و سایر میکروب‌ها را جمع‌آوری می کند. سپس به گوش و زخم آن منتقل می شوند. بنابراین، اگر پیرسینگ را به خوبی تمیز نکنید، خیلی زود آلوده می شود.
باید بدانید که هدفون های کوچک و زیبای شما که از قطعات کوچک پلاستیک ساخته شده اند، بسیار ناخالص بوده و دارای حفره های درشتی هستند که با میکروسکوپ قابل رویت است.
آنها گرد و غبار، جرم گوش، پرز و آلودگی را جمع آوری می کنند که همگی بسیار آلوده به قارچ ها و باکتری ها هستند. بنابراین، وقتی ایرپاد را در گوش قرار می‌دهیم، این میکروب ها از گوش به سوراخ‌های آن می‌رسد و باعث عفونت می‌شود.

همچنین ممکن است ایرپادها را به روشی اشتباه قرار دهید و باعث آسیب به محل سوراخ و افزایش خطر عفونت شوید.

نکاتی برای استفاده از AirPods چند روز پس از پیرسینگ جدید گوش

ایرپاد و پیرسینگ

علیرغم خطرات استفاده از ایرپاد در زمانی که به تازگی گوش خود را سوراخ کرده اید، می توانید با رعایت نکاتی مهم، در مواقع ضروری از آن استفاده کنید. برای ایمن نگه داشتن پیرسینگ، رعایت نکات زیر ضروری است.

۱- هدفون خود را به خوبی تمیز کنید

تمیز کردن هدفون

بهترین راه برای ضد عفونی کردن ایرپاد و هدفون، تمیز کردن با دستمال های الکلی یا ضد عفونی کننده است. این دستمال‌ها در تمیز کردن فضای بیرونی بهترین عملکرد را دارند.
فقط مراقب باشید روی سوراخ های اسپیکر الکل نزنید. همچنین، قبل از استفاده مجدد از هدفون، مطمئن شوید که کاملاً خشک شده است. سوراخ های اسپیکر را با یک برس نرم پاکیزه کنید. اما آنها را خیلی محکم فشار ندهید؛ زیرا ممکن است به هدفون آسیب برساند.

برای هدفون با ایرتیپ(نوک)های سیلیکونی قابل جابجایی، می توانید آنها را برای تمیز کردن بردارید و خطر عفونت یا آسیب را کاهش دهبد.

نوک های سیلیکونی از بلندگوها در برابر جرم گوش محافظت می کنند. شما می توانید آنها را با خیساندن در آب گرم و صابون به مدت ۳۰ دقیقه تمیز کنید.

۲- هدفون را برای مدت‌ کوتاه‌تر نسبت به قبل از پیرسینگ استفاده کنید.

هدفون و سوراخ کردن گوش

۳- اگر پیرسینگ حساس و ملتهب است، از AirPods استفاده نکنید.

۴- قبل از دست زدن به هدفون و سوراخ گوش، دست های خود را تمیز بشویید.

۵- از هدفون های کوچکتر استفاده کنید تا با پیرسینگ شما تماس نداشته باشد.

۶- برخی از سوراخ‌های گوش که می‌توانید ایرپادها را با آن‌ها استفاده کنید عبارتند از سوراخ‌های تراگوس، مارپیچ، حلزون، ضد مارپیچ، روک، نرم و صنعتی.

نتیجه

اگر به تازگی گوش خود را سوراخ کرده ‌اید، توصیه می‌کنیم تا زمانی که زخم پیرسینگ شما کاملا بهبود یابد، استفاده تا از آسیب و عفونت آن جلوگیری شود.

عنوان
پیرسینگ گوش و ایرپاد
مقاله
پیرسینگ گوش و ایرپاد
خلاصه
استفاده از هدفون یا ایرپاد پس از پیرسینگ جدید گوش، بسسیار خطرناک است.