بر خلاف نقره، طلا در طول زمان سیاه و غیر قابل استفاده نمی شود. شما می توانید خیلی راحت و سریع جلا و درخشندگی را جایگزین طلای خاک و غبار گرفته خود کنید.برای بازگرداندن درخشش به حلقه های طلا، دستبند طلا، آویز طلا، انگشتر طلا، گوشواره طلا و سایر طلا و جواهرات خود می توانید از روش های زیر بهره بگیرید:

روش اول

مقداری مایع ظرفشویی در آب بریزید و آن را گرم کنید. سپس طلاهای خود را درون آن آب گرم قرار داده و با مسواک خیلی نرم برس بزنید . مسواک زبر باعث ضربه خوردن به طلا می شود. بعد از برس زدن طلا، آن را با آب داغ بشویید و خشک کنید سپس با پارچه جیری آنرا جلا دهید.

روش دوم

در روش دوم شما می توانید با خمیر دندان طلای خود را تمیز نمایید،به این صورت که مقداری خمیردندان را بر روی یک مسواک نرم بریزید و با آن جواهرات را تمیز نمایید سپس طلا و جواهرات خود را کامل بشویید و آنها را خشک نمایید.

نیم ست طلا زنانه طرح گل و مرغ با سنگ
نیم ست طلا زنانه طرح گل و مرغ با سنگ

روش سوم

در این روش شما می توانید با مقداری آبلیمو و کمی مایع ظرفشویی طلاهای خود را شستشو دهید و خشک نمایید.

روش چهارم

در این روش شما پودر صابون را درون آب داغ ریخته و چند قطره آمونیاک به آن اضافه نمایید و با مسواکی نرم آن را تمیز کرده و سپس آن را بشویید وخشک نمایید.پس از این مرحله طلای خود را در الکل گذاشته و سپس آنها را آبکشی نمایید.

روش پنجم

آخرین روش این است که طلا های خود را در الکل ۹۰ درصد به مدت دو تا سه ساعت بگذارید و سپس با پارچه پشمی آن را خشک و براق نمایید.

عنوان