در دنیای امروز، روند مد به طور مداوم در حال تغییر است؛ اما جواهرات همواره به عنوان یک اکسسوری دوست داشتنی برای زنان باقی می ماند. هیچ چیز به اندازه جواهرات در ظاهر و تیپ شما نمی درخشد!
الیزابت تیلور می گوید:
“جواهرات، تنها تکه های کوچک و قدرتمندی هستند که احساس منحصر به فرد بودن به شما می دهد.”

جواهرات به عنوان یکی از اکسسوری های مد، اغلب برای تکمیل یک لباس در نظر گرفته می شوند و معمولا تا زمانی که لوازم جانبی مناسب در کنار لباس نباشد، استایل ما کامل نیست. به عنوان مثال، یک تیپ “کلاسیک” برای درخشیدن، استفاده از جواهراتی که با مروارید و الماس تزیین شده باشند را می طلبد.

انتخاب طلاجواهرات هزاران سال است که نقش مهمی در زندگی بشر ایفا کرده است. در تاریخ آمده است که تمدن های باستانی، جواهرات را ارج می نهادند و از آن برای درخشش زیبایی های طبیعی و همچنین برای بیان پیام ها و نمادها مختلف مانند امنیت، خرد و رفاه استفاده می کردند.
بسیاری از زنان دوست دارند جواهرات را به عنوان نماد زنانگی یا به نمایش گذاشتن موقعیت اجتماعی خود بپوشند. همچنین جواهرات می توانند به زن احساس اعتماد به نفس و زیبایی ببخشد.

در اینجا پنج دلیل مهم بودن جواهرات برای زنان امروزی آورده شده است:

۱- جواهرات، یک اکسسوری ضروری برای موقعیت های خاص

انتخاب طلا

از گذشته تا امروز، جواهرات برای زنان بسیار ارزشمند بوده و محبوبیت آن با گذشت زمان و ورود سبک ها و طرح های جدید به بازار، افزایش بسیاری یافته است. برای خانم ها، شرکت در مناسبت های خاص مانند عروسی، جشن فارغ التحصیلی، مراسم اهدای جوایز، جشن تولد و جشن سالگرد ازدواج، بدون استفاده از جواهراتی که خودشان را با آن آراسته کنند، کسل‌کننده و ناخوشایند است.

۲- جواهرات، می توانند سرمایه خوبی باشند

آلیستر کلر، یکی از کارشناسان مشهور امور مالی می‌گوید: “جواهرات نه تنها برای آراستگی استفاده می‌شوند، بلکه خرید آن، سرمایه‌گذاری هوشمندانه ای است و ارزش خود را برای مدت نامحدود حفظ می کند. یک مجموعه از جواهرات می تواند سرمایه ای امن و عالی باشد.”

دلار و سکه و طلا

ملت ها، قرن هاست که به دنبال الماس بوده اند و بدون توجه به هر گونه وضعیت اقتصادی و نوسانات در جامعه، همیشه تقاضای زیادی دارند و این امر، تضمین می کند که جواهرات ارزش خود را همواره حفظ می کنند و در صورت نیاز، به راحتی قابلیت نقدینگی دارند.
طلا یک فلز گرانبهاست و دستبندها، انگشترها و گردنبندهای طلا را به راحتی می توان ذوب کرد و به شمش یا قطعات جواهرات جدید تبدیل کرد. ارزش طلا برخلاف ارزش پول نقد که بسته به عوامل اقتصادی در نوسان است، نسبتاً ثابت می ماند. جواهراتی که از فلز طلا با عیار بالا ساخته می شوند، همیشه ارزش بالایی خواهند داشت. به عنوان مثال، بحران اقتصادی کنونی جهان، تأثیری بر قیمت طلا که همچنان در حال افزایش است، ندارد.

۳- جواهرات به زنان، احساس خوب و اعتماد به نفس می دهد

انتخاب طلا

زمانی که قطعه مناسبی از جواهرات در موقعیت مناسب پوشیده شود، توانایی فوق العاده ای برای نمایش شخصیت یک زن دارند. این امر برای خانم ها مهم است زیرا می تواند به آنها احساس زیبایی، شیک پوشی، خاص بودن و اعتماد به نفس بدهد و در نهایت نقش مهمی در ایجاد حس خوب در زن ایفا کند و شخصیت آنها را برجسته می کند. همچنین به خلاقیت و فردگرایی زنان اجازه می‌دهد تا بدرخشند و برای خود صحبت کنند.
بنابراین قطعاتی را انتخاب کنید که با سبک و شخصیت شما مطابقت داشته باشند.

۴- جواهرات یکی از گرانترین و ارزشمندترین هدایایی است که یک زن از شوهرش می گیرد

هدیه طلا

طیف گسترده ای از جواهرات وجود دارد که یک مرد می تواند برای یک زن، هدیه بخرد و انتخاب او به مناسبت و مقدار پولی که می خواهد یا می تواند بپردازد، بستگی دارد. جواهرات ساخته شده از پلاتین و الماس، گران ترین هستند؛ در حالی که طلاهای ظریف، نسبتاً مقرون به صرفه تر می باشند. امروزه طلای سفید، در میان محبوب ترین انتخاب خریداران قرار دارد .

۵- می تواند ارزش عاطفی داشته باشد

حلقه و انگشتر

برخی از جواهرات خانم ها، ارزش عاظفی بسیار بالاتری از ارزش مادی آنها دارد. برای مثال، یک حلقه نامزدی پانصد میلیونی، می‌تواند ارزش ذاتی بی‌نهایتی داشته باشد. علاوه بر این، ارزش عاطفی آن می تواند با انتقال به نسل های آینده افزایش یابد.

۶- جواهرات، سبک و استایل روزمره شما را تغییر می دهد

مد و استایل

انتخاب مناسب جواهرات، مانند یک انگشتر فوق العاده یا یک گردنبند ساده، یک دستبند جذاب یا گوشواره های میخی ظریف، این قدرت را دارد که سبک پوشش شما را کاملا جدید و متفاوت کند. در واقع، طراحان مد و جواهرات، مدت‌هاست که برای ایجاد سبک‌های مختلف با یکدیگر همکاری می‌کنند و می توان گفت جواهرات قطعا بخش بزرگی از مد هستند.
شما پیراهن سفید و ساده خود را دوست دارید و در نهایت، اغلب آن را می پوشید؟ خوب است! هر بار با جواهرات مختلف آن را متفاوت جلوه دهید! برای ظاهری رسمی، آن را با گوشواره های میخی ست کنید. برای یک ظاهر بوهو، چند النگو و حلقه های درشت را به دست بیندازید، یا با گوشواره های ساده، معمولی و آرام به نظر برسید.

احساس اعتماد به نفس و زیبایی داشته باشید!
بدانید که شما ارزشمند هستید! شما می توانید جواهرات با کیفیت و منحصر یه فرد خود را از گالری ساعتچی به آدرس saatchico.com  انتخاب کرده و سفارش دهید.

عنوان
5 دلیل مهم زنان برای استفاده از جواهرات
مقاله
5 دلیل مهم زنان برای استفاده از جواهرات
خلاصه
جواهرات همواره به عنوان یک اکسسوری دوست داشتنی برای زنان باقی می ماند. هیچ چیز به اندازه جواهرات در ظاهر و تیپ شما نمی درخشد! جواهرات تنها تکه های کوچک و قدرتمندی هستند که احساس منحصر به فرد بودن به شما می دهد