سال جدید میلادی نیز از نیمه های خود گذشت؛ برندهای معتبر دنیای مد از به روز ترین مدل های جواهرآلات شان در سرتاسر دنیا رونمایی کردند و مارک های سطح اول صنعت پوشاک با برگزاری فستیوال ها و شوهای لباس در بهار و تابستان امسال به رقابت با یکدیگر پرداختند. آنها با طراحی منحصر به فرد تولیدات شان نشان دادند که چه دستاوردهای اصیل و بی نظیری را برای سال جدید داشته اند. این البته در کنار کیفیت ممتاز مواد به کار رفته در ساخت بود. پیشرفت صنعت مد همواره وابسته به درک بالای آن از سلیقه مصرف کننده و پدید آمدن تنوع بوده است. در مجموع می توان گفت که برای علاقه مندانِ مد، سال ۲۰۱۸ سالی بسیار فوق العاده بوده است و آنها در حوزه های مختلف این صنعت شاهد ایده های بسیار خلاق، بدیع و متنوع بوده اند.

اما امسال نیز همچون همیشه یکی از پر استقبال ترین بخش ها در میان حوزه های مختلف صنعت مد، بخش جواهرآلات و به ویژه طرح های جدید دستبند بوده است. ما نیز به همین مناسبت تصمیم به معرفی ۱۰ دستبند برتر سال گرفتیم که برای اولین بار در شوهای برندهای معتبر دنیا برای همگان به نمایش در آمده اند. اگر شما نیز از کسانی هستید که به این حوزه علاقه مندید، مطلب حاضر (و در ادامه قسمت دوم آن در مقاله بعدی) برای شما بسیار دلچسب خواهد بود. شما در ادامه با مشاهده طرح های خارق العاده دستبند در سال ۲۰۱۸ حتماً شگفت زده می شوید!

دستبند چرم با پلاک طلا طرح امگا
دستبند چرم با پلاک طلا طرح امگا از گالری ساعتچی

۱ نه چندان ارزان!

دستبند های زنانه باریک همواره برازنده و متداول بوده اند؛ هرچقدر هم شما از روحیه شورشی و پرانرژی برخوردار باشید، هرچقدر که با پوشیدن زیورآلات غیرمعمول و خاص بخواهید آینده گرا و مدرن به نظر آیید، باز هم نشان دادن زنانگی تان چیزی نیست که بخواهید از آن چشم بپوشید.اصولاً این موضوع مهم ترین توانایی صنعت مد است.

دستبند فرانسویِ کالکشن «الماس سبک» یکی از بهترین نمونه های این نوع زیورآلات است. تک نگین حاضر بر آن از میان سنگ های الماسی که توسط خبره ترین جواهر شناسان دنیا بررسی شده اند، انتخاب گردیده است. این نگین زیبا البته بر زنجیر ظریفی از طلای سبک نیز قرار داده شده تا درخششی متفاوت را به نمایش بگذارد. می توان گفت که دستبند الماس سبک با طلای ۱۸ عیار و الماس ۰٫۰۹ قیراطی و تک تراش اش محصولی منحصر به فرد است.

البته این دستبند قیمت بالایی نیز دارد. به طور کلی زنجیرها و انواع دستبند زنانه این روزها بسیار در بورس هستند و به این علت نیز که شده از قیمت گزافی برخوردارند. از طرف دیگر آنها در اغلب موارد از فلزات گرانبها و سنگ ها قیمتی ساخته می شوند. در آخر باید توجه داشت که در سال ۲۰۱۸ جواهرآلات کسل کننده قدیمی با این شعار که زیورآلات خوب ارزان نیستند! کنار گذاشته شده اند.

اما اگر دخل و خرج تان به شما اجازه خرید آن را بدهد، این دستبند از چنان زیبایی برخوردار است که هر خانمی با استفاده از آن به وجد خواهد آمد. همچنین می توان این جواهر فوق العاده را تمام روز به تن داشت و در کنار یک ژاکت نه چندان ضخیم و یا یک سوئیشرت سبک، استایلی خاص را برای خود به وجود آورد.

۲ مینیمال و هندسی

طراحی این دستبند هندسی زیبا تلفیقی از دستبند های دایره ای و مربعی می باشد. خود دستبند نیز با نقره ریخته گری شده ساخته شده است و برای یک روز ویژه و خاص انتخابی بسیار مناسب خواهد بود.

دستبند سبک و باریک با اشکال مختلف آن، اصولاً برای ست بسیاری از لباس ها همچنان بهترین گزینه محسوب می شود. البته شاید پوشیدن یک دستبند سبک و ظریف دیگر در کنار این دستبند بتواند جلوه آن را دو چندان کند. طراحان و جواهرسازان در سال ۲۰۱۸ مدل های مختلفی را در طراحی و فرم ارائه کرده اند. مکعب، مکعب مستطیل و یا حلقه های کشیده شده با اندازه های متفاوت از پرکاربردترین این اشکال هستند. چنین کارهای فرمی ویژه ای مسلماً زیبایی متمایزی را به هوادارن عرصه مد تقدیم خواهد داشت.

 

۳ همچون طرح های تتو

دستبند با سنگ کهربای بالتیک و مچبند چرم طبیعی یکی از خاص ترین کارهای تولیدی امسال است. رنگ زرد درخشان و برش ذوزنقه ای خاص سنگ، در کنار رنگ مشکی چرم هر نگاهی را شیفته خود می کند.

بطور کلی در سال ۲۰۱۸ گونه هایی از دستبند که با گستره متنوع تری از مواد و اشکال ساخته شده اند بسیار بیشتر روی بورس هستند. در بین این مواد بایستی توجهی ویژه به دستبند های چرم داشت. این دستبندها به خاطر ظاهر شان، اصولاً بزرگ تر به نظر می رسند و با اضافه کردن ملحقات جذاب از مواد متنوع به آنها دیگر به راحتی توجه ها را به خود جلب می کنند.

البته باید توجه داشت که چنین زیورآلاتی را بایستی با دقتی ویژه و با در نظر داشتن خصوصیات شخصیتی تان انتخاب کنید. نگاه افراد حتماً متوجه دستبندی نظیر نمونه بالا خواهد شد. بنابراین بهتر است در انتخاب آن همان وسواسی را به خرج دهید که در انتخاب یک طرح تتو انجام می دهید. هر چه باشد ممکن است کسی از راه برسد و از شما بپرسد: «پوشیدن این دستبند کلاً به چه معناست؟!»

دستبند های چرم با سنگ طبیعی، استایلی توصیف ناشدنی را به وجود می آورند که پیش از آن هرگز وجود نداشته است و بدین ترتیب به زندگی شما معنای جدیدی می بخشند.

۴ آزمونِ فصلی

این دستبند بی نظیر و فراموش نشدنی حاصل ترکیب ویژه ای از طلا و برنج است. دستبند بر میانه ساعد قرار می گیرد و در کناره دست به صورت لولایی تا پهنای ۲۰ سانتی متر باز و بسته می گردد. طراحی اصلی آن از زیورآلات هندسی و فلزی یونان باستان الهام گرفته شده است و طرح دستبندهای گلایادتورهای رومی را در ذهن مجسم می سازد. در سفارش دستبند شما می توانید رویه طلای آن را به شکل صیقل داده شده یا به صورت بریده و ناهموار (نظیر نمونه اصلی یونانی) انتخاب کنید.

طراح اصلی این زیور بوهمی خانمی جوان است که خود در خانواده ای یونانی و مشغول به حرفه مجسمه سازی به دنیا آمده است .اُریانا در ادامه به تحصیل در رشته معماری پرداخت. با این وجود هرگز ساخت اشیاء را رها نساخت. او به همین علت در کارهایش از الگوهای مخصوص به فرهنگ یونان بسیار استفاده می کند و همچنین با انبوهی از مواد و مصالح برای تهیه بافت های جواهر آشنا می باشد.

توجه داشته باشید که هنگام پوشیدن چنین زیور چشمگیری دیگر خود را با سایر زیورآلات، زیاده از حد غرق تزئینات نکنید. این دستبند خاص، استایل پوششی منحصر به خودش را می طلبد و باید در پوشیدن آن با هر چیزی جانب احتیاط را رعایت کرد.

از این دستبند در طول شوهای فصل بهار با مدل های باز لباس ها که خیلی نیز شلوغ و سنگین نبودند استفاده زیادی شد. در فصل تابستان کمی تصویر افراد با این دستبند سنگین و غیر راحت به نظر می رسد. البته آزمون و تجربه، اصولی هستند که در دنیای مد همواره بایستی بدان ها وفادار ماند اما بهترین ست لباس با این دستبند (در کنار لباس های سبک و ظریف بهاره) یک بافت یا ژاکت سفید یا شیری رنگ است که بتوان یقه آن را نیز تا روی گردن برای مقابله با سرما بالا کشید.

۵ زیور محبوب متولدین دهه ۷۰ و ۸۰؟

اگر به دنبال دستبندی برای خوش اقبالی هستید این دستبند دخترانه بهترین نمونه در نوع خود خواهد بود. پلاک دستبند از نقره استرلینگ ساخته شده است و سپس با پوششی از طلای زرین آبکاری و با نگینی از یاقوت های سفید تزئین گردیده است. پلاک بر یک بند مشکی که قابل تنظیم نیز می باشد ،متصل است و بر انتهای بند،مهره هایی از طلا برای زیبایی هرچه بیشتر دستبند وجود دارد.

خرید طلا

شاید چنین طرح هایی در نگاه اول برای دستبندهای جدید امروزی کمی تکراری به نظر برسند؛ اما باور کنید که یکی از پرفروش ترین طرح های طلا در شوهای لباس بهار ۲۰۱۸ همین دستبند دخترانه بوده است! آنچه می توان از آن مطمئن بود آن است که این نمونه دستبند همیشه در ذهن دختران نوجوان دهه هشتادی یا هفتادی از تصویر بسیار جذابی برخوردار است. طراحی منحصر به فرد این دستبند حس داشتن جواهری زیبا و چشم نواز را با حس دخترانه و نوجوانانه پوشیدن زیورالات امروزی تلفیق کرده است – پلاک طلا در کنار بند ساده چرمی یا نخی. علت استقبال افراد از دستبند در این سنین همین موضوع می باشد.

به همین ترتیب، اگر قصد خرید و هدیه دستبند به دختری زیبا، با وقار و در عین حال شاد و بازیگوش را دارید بهترین انتخابی که خواسته شما را برآورده می سازد همین نمونه دستنبد است.  اطمینان داشته باشید که او از انتخاب مناسب تان بسیار شگفت زده خواهد شد!

 

 

 

عنوان
10 دستبند برتر دنیای مد در سال 2018  (بخش اول )
مقاله
10 دستبند برتر دنیای مد در سال 2018 (بخش اول )
خلاصه
اما امسال نیز همچون همیشه یکی از پر استقبال ترین بخش ها در میان حوزه های مختلف صنعت مد، بخش جواهرآلات و به ویژه طرح های جدید دستبند بوده است.
نویسنده