برند فرد

Fred-Samuel

ساموئل فرد آرژانتینی،پدید آورنده برند فرد در سال ۱۹۰۸ در خانواده ای که فعال در زمینه سنگهای قیمتی بودند به دنیا آمد. فرد علاقه زیادی به مرواریدهای پرورش یافته داشت و به عنوان یک متخصص برجسته در این زمینه شناخته شد.

 همیشه می گوییم سرنوشت بعضی ها پر از ستاره است، اما در رابطه با ساموئل فرد باید بگوییم این الماس، مروارید و سنگهای چند رنگ بود که سرنوشتش را رقم زد.

او به عنوان طراح جواهرات با برند Fred of Paris، قطعات جذاب و  خیره کننده ای را که از تجربیات روزانه و محیط اطرافش الهام می گرفت ساخت.

و به همین ترتیب توانست با بهره گیری از زیبایی های زادگاهش آرژانتین و همچنین جاهای دیدنی پاریس، طرح های جواهرات خیره کننده ای را ایجاد کند که در صنعت مد و به طور تصادفی در صنعت فیلم تأثیرگذار شود.

نوآوری های ساموئل فرد

برند فرد با برخی از پرکارترین بازیگران، مدل ها و شخصیت های عمومی تاریخ، از جمله گریس کلی، مارلن دیتریش و کیت ماس​​، همکاری کرده است.

او با بهترین نمونه ها کار می کرد، به ویژه نمونه هایی با رنگ صورتی مایل به کرمی که امروزه با نام “FRED-color” شناخته می شود.

او با الهام گرفتن از رنگ ابریشم های درخشان،یک پالت تقریبا بی نهایت از یاقوت کبود یا الماس را منعکس کرد.

محیط رشد ساموئل در آرژانتین، پر از آفتاب و رنگ الهام بخش طراحی های او بود. او به خاطر خلاقیت های دوست داشتنی خود با استفاده از سنگ های بزرگ، الماس و مروارید با طلای سفید و زرد شناخته شده است.

او به مجموعات خود، منبع الهام بی پایان عشق خود به دریا را نیز اضافه کرد، که قدرت و شکوه آن باعث ایجاد چندین محصول زیبا در تاریخ برند فرد شد.

بسیاری از قطعات او، به ویژه حلقه هایش، دارای خطوط گرد و منحنی با سنگهای کابوچون یا عناصر طراحی مانند کابلها و اتصالات هستند.

افتخارات برند فرد

وی در سال ۱۹۳۶ خود را بر اساس جواهرات مدرن  چشمگیری با خطوط گرد و منحنی به عنوان “جواهرساز خلاق معاصر” توصیف کرد.

ساموئل حتی در دهه ۱۹۵۰ جواهرات را برای پادشاه و ملکه نپال طراحی کرد؛ سنگهای رنگارنگ زیبایی که پادشاه و ملکه نپال جواهرات را از او سفارش دادند تا با ساریهای دربار مطابقت داشته باشد.

از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۲ ، فرد طراح و خالقی به نام Yan Sicard  مسئول طراحی بسیاری از جواهرات نمود و با وی همکاری کرد.

گردنبندی را که ریچارد گیر در فیلم Pretty Woman به جولیا رابرتز تقدیم کرد به خاطر دارید؟ این گردنبند که دارای یاقوت های قلبی شکل است و توسط الماس درخشان احاطه شده است، سفارشی است که طراح آن را در سال ۱۹۸۹ ساخته است و برای همیشه با یکی از خاطره انگیزترین و عاشقانه ترین صحنه های تاریخ فیلم ارتباط دارد.

pretty_woman_film
Pretty Woman (1990)

امروزه برند فرد متعلق به شرکت مجلل لوکس LVMH است که دارای مجموعه های Bulgari ، Hublot ، TAG Heuer و موارد دیگر در مجموعه جواهرات و ساعتهای لوکس است.

برند فرد دارای مجموعه جواهرات زیبا و عالی است. یکی از قطعات برجسته این برند، دستبند Force 10 است که در سال ۱۹۶۶ طراحی شده و دارای کابل فولادی بافته شده با سگک است. در ابتدا از عشق ساموئل به دریا الهام گرفته شد و هنوز هم در مجموعه اصلی فرد باقی مانده است. این دستبندها در طیف وسیعی از رنگها وجود دارند.

کالکشن Pain De Sucre از برند فرد

از مجموعه “Pain De Sucre” که در زبان فرانسه به معنی “نان قندی” است، یک قطعه گردنبند خیره کننده ساخته شده از کلکدونی و الماس درخشان آمده است. گردنبند آویز نقره ای الماس ۱۸ اینچ با رنگ نقره ای، یک آویز با رنگ پاستلی درخشان و اسطوخدوس گونه است که برای یک روحیه عاشقانه یا زنانه ایده آل است.

fred

یکی دیگر از قطعات مسحور کننده مجموعه Pain de Sucre یک نگین کوارتز و حلقه الماسی به رنگ گلد است. قطعه مرکزی این حلقه قابل تعویض است و می توان آن را با یک سنگ قیمتی متفاوت جایگزین کرد تا طرح را تغییر دهد. یک ردیف الماس شامل دور نگین کوارتز بزرگ به رنگ دودی را احاطه کرده است.

fred

یک حلقه معروف دیگر از برند فرد وجود دارد که دارای بازوی باریکی به رنگ سفید است و برای استفاده ترکیبی با حلقه های دیگر کاملا ایده آل است. در این حلقه یک سنگ قیمتی توپاز آبی با الماس بر روی یک نوار طلای سفید برای عصاره سلطنتی احاطه شده است.

fred

کالکشن Belles Rives از برند فرد

فرد با کنار گذاشتن گرایش به جاودانگی، چندین مجموعه با سنگ های مهم دارد که می توان آنها را بالا یا پایین پوشید. Belles Rives یک مجموعه جواهرات با الهام از آبهای مدیترانه، سنگریزه های ساحلی، زرق و برق و شادی است. حلقه های این مجموعه بسیار مدرن هستند و به شکل طلای زرد با نگین تک رنگ صاف، از توپاز تا کریزوپراس تا کوارتز صورتی طراحی شده اند.

Belles Rives

کالکشن Baie de Anges از برند فرد

برند فرد همچنین مجموعه Baie de Anges، که به معنی “خلیج فرشتگان” است را نیز طراحی کرده است. مرواریدهای باروک، سنگهای رنگی و نخ نازک طلا در اطراف هر سنگ پیچیده شده است. به نظر می رسد این قطعات از ابریشم طلایی رنگ ساخته شده اند.

fred

این مجموعه ظاهر بسیار ظریفی دارد، چه به عنوان دستبند مروارید، الماس و طلا، یک جفت گوشواره آویز ای یا گردنبندی مجلل.

امروزه، برند فرد عشق بی چون و چرا موسس خود به نور و رنگ خورشید را با خلاقیت های آفتابی اش ستایش می کند و چون آفتاب بر صنعت طلا و جواهر می رخشد.

نام تجاری Fred of Paris  با نزدیک به یک قرن تخصص در ساخت جواهرات استثنایی به دلیل طرح های سفارشی و استفاده از سنگ های قیمتی رنگارنگ و گرانبها مانند مروارید، لاجورد و یاقوت سرخ مشهور است. ما در گالری ساعتچی ، مجموعه ای از جواهرات  Fred را به فروشگاه اضافه کرده ایم، که قطعا توجه هر خانم شیک و با سلیقه ای رو به خودش جلب می کند.

 

 

 

عنوان
برند فرد
مقاله
برند فرد
خلاصه
برند فرد دارای مجموعه جواهرات زیبا و عالی است. یکی از قطعات برجسته این برند، دستبند Force 10 است که در سال 1966 طراحی شده و دارای کابل فولادی بافته شده با سگک است. در ابتدا از عشق ساموئل به دریا الهام گرفته شد و هنوز هم در مجموعه اصلی فرد باقی مانده است. این دستبندها در طیف وسیعی از رنگها وجود دارند.